9 hrozných věcí o menstruaci: Toto číslo 3 vypovídá o mužích dost

  1. V Nepálu jsou menstruující dívky vyháněny do tmavých kůln

Přestože je tradice chaupadi zakázána zákonem už v roce 2005, v některých částech Nepálu stále existuje a společnost podle ní menstruujícího člověka na týden izoluje. Ženy jsou většinou posílány samy do kůlny daleko od domů zbytku komunity, kde mají minimální hygienickou ochranu a velmi snadno mohou onemocnět natolik, že jsou ohroženy na životě. Kromě toho nemohu nikoho žádat o pomoc, protože lidský kontakt je omezen na minimum.
Sdružení Rupa Chand Shah, odhodlané skoncovat s podobnými praktikami v Nepálu, nabádá dívky, aby chodily na hodiny během menstruace, a doufají, že se jejich aktivní prací podaří přesvědčit lidi, aby tento krutý tradiční zvyk opustili, píše Telegram.

  1. Pro bezdomovce v USA se nejhorší boj odehrává během menstruace
    Tampony a hygienické vložky jsou to, k čemu bezdomovci v ulicích Spojených států, ale i jinde ve světě nemají přístup. Tyto produkty jsou totiž drahé a kdo daruje něco pro bezdomovce, nepřemýšlí a není poučen, že by měl darovat něco zásadního, jako jsou vložky a tampony.
    Bezdomovci navíc nemají přístup do prádelny, čistých ručníků a sprch, což menstruaci ještě ztěžuje a pokaždé jim hrozí infekce.
    Distributing Dignity, jedna z několika neziskových organizací zaměřených na pomoc ženám při nákupu hygienických výrobků v azylových domech v New Jersey, New Yorku a na některých dalších místech po celých Spojených státech, chce pomoci lidem v nouzi.
  1. Menstruace je v Malawi přísně tajná

Studie UNICEF zjistila, že ostuda kolem menstruace v Malawi je tak vysoká, že ani rodiče svým dětem neřeknou, že existuje. Dívky občas získávají nějaké informace od svých tet, které je učí vyrábět vložky ze starého oblečení a varují je, aby nemluvily s chlapci, když mají menstruaci.
Program UNICEF na podporu menstruační hygieny si klade za cíl prolomit tato společenská tabu a poskytnout dívkám vzdělání a zdroje, které potřebují, aby mohly trávit své menstruační dny bezpečně a pohodlně. Některé skupiny zavedly ve školách hygienické obleky, které dívkám a chlapcům umožňují soukromí, poskytují jim hygienické vložky a organizují skupiny, které učí dívky pravdu o menstruaci.

  1. V Bolívii musí dívky schovávat vložky, aby nebyly vidět v popelnici, dokonce je přesvědčují, že menstruace může způsobit rakovinu

Mnoho sdružení varuje před situací v Bolívii, kde dívkám dokonce i učitelé ve škole říkají, aby si schovaly hygienické vložky a oddělily je od zbytku odpadu.
Podle zprávy UNICEF existuje rozšířený názor, že ponechání starých kazet spolu se zbytkem odpadu může způsobit různé nemoci a dokonce rakovinu. I když existuje speciální místo výhradně pro odkládání vložek, dívky je často během vyučování schovávají do tašek a čekají, až přijdou domů, aby se jich zbavily.
Po průzkumu 10 škol v Bolívii UNICEF odhalil největší výzvy, kterým tam dívky čelí, včetně pocitů, které zažívají – stud a omezený přístup na soukromé toalety. UNICEF od té doby vypracoval akční plán na zlepšení prostředí pro dívky ve školách. Zahájili rozsáhlé menstruační vzdělávání, zvýšili dostupnost absorpčních materiálů, ze kterých si dívky mohou vyrábět bezpečné vložky, a pracují na zlepšení hygieny ve školách.

  1. V některých částech Indie se ženám říká, že mohou kontaminovat jídlo prostřednictvím menstruace

V některých částech Indie se traduje, že ženy, které se při menstruaci dotknou například okurek, mohou toto jídlo zkazit pouhým dotykem. Nejde ale jen o zeleninu, které se nesmí dotýkat, ale jsou upozorněni, že se musí vyvarovat vaření jakýchkoli jídel pro celou rodinu, protože by mohli jídlo zkazit.

  1. V Afghánistánu se ženám říká, že by se mohly stát neplodnými, pokud by se během menstruace sprchovaly

Ženy v Afghánistánu totiž žijí v přesvědčení, že mytí genitálií během menstruace způsobí „gazag“, což znamená, že se stanou neplodnými.
Aby UNICEF včas zasáhl a naučil dívky, že to není pravda, spustil program WASH, který zahrnuje rozepínání sanitárních a hygienických obleků a výuku dívek správným hygienickým návykům během menstruace.

  1. Téměř polovina dívek v Íránu si myslí, že menstruace je nemoc

Írán je dalším místem, kde se kolem menstruace vytváří velké tabu, a průzkum UNICEF zjistil, že 48 procent dívek věří, že menstruace je nemoc.
Navzdory rozšířeným mylným představám přinesla práce UNICEF dobré výsledky, konkrétně asi 62 procent dívek, které měly menstruační trénink UNICEF, se začalo během menstruace koupat, což dosud nebylo zvykem, protože si myslely, že jsou nemocné.

Zdroj:Facebook