VÝBORNÝ LIDOVÝ RECEPT: Na žaludeční potíže, hemeroidy, zácpu, vysoký cholesterol, neplodnost, anémii, astma a bronchitidu

Bakterie v trávicích orgánech a neplodnost jsou některé z problémů, kde tato kombinace ovoce a oleje přináší výsledky. Některé ženy tvrdí, že jim tento přírodní lék pomohl otěhotnět.

Fík je zajímavé a velmi ceněné šťavnaté ovoce. Někdo je miluje, někdo ne. Mnozí ji chovají na zahradě jako okrasnou rostlinu, pro její charakteristické exotické listy.

Nejlépe se rostlině daří v teplých oblastech, blízko moře, ale lze ji pěstovat i v kontinentálních oblastech. Problém je v tom, že je citlivý na nízké teploty.

Fíky obsahují hodně vápníku, draslíku, zinku a jsou dobrým zdrojem železa, beta karotenu, vitamínů C, A, E a K. Sušené fíky jsou mnohem kaloričtější než čerstvé, proto by se měly jíst v omezeném množství.

Fíky zlepšují trávení, pomáhají při hemoroidech a přispívají k regulaci cholesterolu. Fík má mírně projímavý účinek. Pokud jde o obsah vápníku, který je významný, mohou fíky nahradit mléčné výrobky (pokud je někdo nesnese).

Fíky jsou považovány za afrodiziakum. Fíkové mléko má schopnost eliminovat bradavice. Existují lidé, kteří jsou alergičtí na fíky, takže je třeba dávat pozor.

Pokračování na další straně