9 hrozných věcí o menstruaci: Toto číslo 3 vypovídá o mužích dost

  1. V mnoha zemích ženy používají k vyvolání infekcí podložky nebo listy místo podložek

Bez ohledu na to, kolik stojí nejlevnější hygienické vložky, jsou dnes pro průměrnou dospívající dívku v Keni stále příliš drahé, zjistila studie Project Humanity. V důsledku toho mnoho dívek používá během menstruace hadry, listí, noviny, kousky houby z matrací a mnoho dalších podivných prostředků, aby menstruační krvácení neprošlo oblečením. Kromě toho, že není účinný, je velmi často příčinou různých infekcí, které si nesou o to větší dlouhodobé následky.
Aby dívky dostaly vše, co potřebují, a nezameškaly školu, protože mají menstruaci, Femme International shromažďuje a daruje menstruační potřeby ve východní Africe, které obsahují vše, co dívky během menstruace potřebují: opakovaně použitelné hygienické vložky nebo menstruační kalíšky, nádobí na mytí těchto vložek a kalíšek. , ručník, mýdlo a zrcátko.

  1. V některých částech Japonska ženy nemohou kvůli menstruaci vykonávat tradiční mužské práce, jako jsou kuchařky sushi

Podle japonské tradice ženy nemohou být kuchařkami na sushi právě proto, že mají menstruaci, a otevřeně to pro New York Times komentoval i Yoshikazu Ono, syn slavného japonského kuchaře. „Být profesionálem v tomto oboru znamená, že máte v ústech stálou rovnováhu chutí potravin, ale ženy to nemají kvůli svému menstruačnímu cyklu, a proto nemohou být kuchaři sushi,“ řekl Ono v roce 2011.
Již dříve, v roce 1999, se Japonsko pokusilo odstranit diskriminaci zákonem požadujícím rovnost pohlaví, když nařídilo, že muži i ženy mohou vykonávat všechny práce. A aby se vytvořil model zaměstnávání vhodný pro ženy, udělal jeden podnikatel mnohem víc, otevřel si sushi restauraci a zaměstnal pouze ženy.

Pokračování na další straně