10 protahovacích cviků, díky kterým budete flexibilní jako kočka za pouhé 4 týdny

Flexibilita hraje v našem blahobytu důležitější roli, než si možná uvědomujeme. Odborníci se domnívají, že dobrá flexibilita vám pomáhá dosahovat lepších výsledků při tréninku, zvyšuje pohyblivost a svalovou koordinaci, snižuje bolest svalů a předchází zraněním.

Dobrá flexibilita také zlepšuje krevní oběh a může hrát důležitou roli v prevenci některých závažných onemocnění, jako je artritida, cukrovka a problémy s ledvinami.

Z tohoto důvodu vám nabízíme deset cviků na flexibilitu, které výrazně zlepší vaši pohyblivost a elasticitu. S těmito cviky jistě získáte obratnější a silnější svaly a klouby.

Připravte se na procvičení celého těla a výsledky vás ohromí dříve, než si myslíte!

My v Bright Side jsme připravili několik cviků, které vám pomohou zvýšit vaši flexibilitu. Dělejte je po pravidelném tréninku nebo párkrát týdně po dobu 4 týdnů a výsledky vás ohromí dříve, než si myslíte.

1- Protahování kočky a krávy

Protažení kočka-kráva je skvělé pro zahřátí páteře, působí také na pružnost zad, krku a ramen. Postavte se na ruce a kolena. Pomalu prohněte záda, spusťte břicho na podlahu a zvedněte hlavu. Pauza na několik sekund. Pomalu rolujte záda jako kočka. Proveďte 10 opakování.

2- Protažení prodloužení zad

Protažení zad s extenzí je skvělé pro protažení zad, jen si je dejte pozor, abyste je nepřetahovali. Pokud cítíte nějakou bolest nebo nepohodlí v krku, pravděpodobně jste to přehnali. Lehněte si na břicho. Zvedněte se na lokty a držte břicho ploché na podlaze. Poté se rukama zatlačte nahoru, v pseudo push-up pozici, ale držte boky na podlaze. Zůstaňte v pozici 30 sekund a opakujte 3x.

3- Roztažení bočního úhlu

Boční úhlový strečink procvičuje několik svalů, páteř, třísla, hamstringy a břicho. Roztáhněte nohy asi 5 stop od sebe. Natáhněte ruce tak, aby byly rovnoběžné s podlahou. Nakloňte se na pravou stranu, ohněte pravé koleno a opřete pravý loket o koleno. Natáhněte levou paži směrem ke stropu a držte přímku od levé nohy k levé ruce. Pokud můžete, spusťte pravou ruku na podlahu za pravou nohou. Držte pozici po dobu 30 sekund a opakujte na druhou stranu.

4- Prodloužený úsek štěněte

Prodloužený štěněcí úsek je skvělý pro celou horní část těla, včetně zad, ramen a paží. Postavte se na všechny čtyři a držte ruce pod rameny a kolena přímo pod boky. Pomalu posuňte ruce dopředu a spusťte hrudník na podlahu. Držte ruce z podlahy. Držte pozici po dobu 30 sekund a pomalu se vraťte do výchozí pozice. Nyní opakujte 3x.

5- Boční výpad

Přejděme k nohám, začněme tímto bočním protažením nohou. Působí na nohy a boky. Začněte ve stoje, s chodidly na šířku ramen. Pomalu přeneste váhu těla na pravou stranu. Vykročte na pravou stranu. Držte pozici po dobu 30 sekund. Proveďte 3 opakování na každou stranu.

Pokračování na další straně