Zubaři se obávají, že by to mohlo stát jejich pacienty. Za týden vyléčil zubní kaz s použitím zubní pasty v hodnotě pouhých 20Kč

Většina lidí se uchyluje ke kokosovému oleji, když má problémy se suchou pokožkou nebo vlasy. Bylo však prokázáno, že kokosový olej pomáhá také při problémech s ústní dutinou. Zlepšuje zdraví zubů a dásní.

Nejčastějšími účinky kokosového oleje jsou pravděpodobně účinky na vlasy a pokožku, jako jsou hydratační a zvlhčující účinky. Kokosový olej se v ájurvédské medicíně používá již tisíce let, zejména k čištění a bělení zubů, snížení zápachu z úst a zlepšení zdraví dásní.

Kokosový olej a zdraví ústní dutiny

Předběžný výzkum naznačuje, že kokosový olej může podporovat zdraví zubů, dásní a ústní dutiny. Předpokládá se, že kokosový olej má kromě antibakteriálních vlastností také saponizační a čisticí vlastnosti, které mohou přispět ke snížení množství bakterií a usazování zubního plaku na zubech.

Zabíjí škodlivé bakterie v ústech

Kokosový olej napadá škodlivé bakterie v ústech, které způsobují zápach z úst, zubní kaz a onemocnění dásní. Studie prokázaly, že je obzvláště účinný proti Streptococcus, který je hlavní příčinou zubního kazu.

V randomizované studii na 60 osobách způsobilo čištění ústní dutiny kokosovým olejem po dobu dvou týdnů významné snížení výskytu S. mutans. V jiné studii na 50 dětech ve věku 8-12 let bylo při používání kokosového oleje 2-3 minuty denně po dobu 30 dnů pozorováno významné snížení výskytu kazu.

Prevence zubního plaku a parodontózy

Periodontální onemocnění, zejména zánět dásní, je způsobeno hromaděním zubního plaku. Opožděná léčba vede k onemocnění parodontu a ztrátě zubů. Studie opakovaně potvrdily, že kokosový olej dokáže bojovat proti parodontóze tím, že zabraňuje hromadění zubního plaku a zmírňuje již přítomný zánět.

Pokračování na další straně