Sladká cesta ke štíhlejší postavě: lžíce skořice a medu snižuje nadváhu během prvního týdne

Většina lidí chce zhubnout a konečně získat vysněnou postavu. Pro mnohé z nich je to velmi obtížný proces, ale existují určité potraviny nebo kombinace potravin, které jim ho mohou usnadnit a ještě zefektivnit. A jednou z nich, která je stále populárnější, je směs skořice a medu. Podle lékařky Catherine Marengo tyto přírodní prostředky fungují velmi účinně, a to především proto, že jsou snadno dostupné a nestojí mnoho peněz. Je však důležité užívat je pravidelně.

Skořice je velmi oblíbené koření s mnoha zdraví prospěšnými účinky, zejména díky svým antibakteriálním, protizánětlivým a antiparazitárním účinkům. Již staří Egypťané ji používali k balzamování a v době Římské říše byla patnáctkrát dražší než stříbro. Obsahuje také silné antioxidanty, které urychlují hojení ran, a může pomáhat snižovat krevní tlak a cholesterol. Stejně tak může každodenní konzumace prospívat některým kognitivním funkcím a zlepšovat spánek.

Med je po tisíce let spojován s láskou, vitalitou a silou. Je to především proto, že med má mnoho blahodárných vlastností, ale je třeba si uvědomit, že musí být syrový (nesterilizovaný). Je oblíbený zejména pro své antibakteriální, protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Napomáhá však také trávení a doporučuje se zejména těm, kteří chtějí zhubnout. Med navíc čistí střeva a žaludek a dodává tělu silné antioxidanty, které podporují imunitní systém a metabolické funkce.

Pokračování na další straně