Zjistěte strašlivou pravdu o plísních. Vyzkoušejte to – plíseň zmizí do dvou týdnů

Mnoho lidí trápí rozpraskaná kůže mezi prsty. Sportovci si často stěžují na atletickou nohu, kdy plíseň není viditelná, ale chodidla nebo prsty svědí a mohou nabrat jemně červenou barvu. Pocení je viníkem. Proto volte kvalitní ponožky, ideálně s bambusovými vlákny nebo alespoň z bavlny. Pokud se nohy potí, je nutné ponožky několikrát denně měnit. Infikované nehty je třeba systematicky stříhat. Pokud prevence nestačí, je třeba podstoupit léčbu. Lze vyzkoušet antimykotika z lékárny – nejčastěji masti. Pokud se mykózy rozšíří po celém těle, existují i tablety pro vnitřní užití. Další možností jsou osvědčené domácí prostředky nebo kombinace obou možností. Pokud se však plísně neustále vrací, je čas navštívit dermatologa.

Z mezi dobře dostupných alternativ můžete zvolit šalvěj, rozmarýn, tymián a kůru z dubu nebo břízy. Připravte si z nich silný výluh a použijte ho ještě teplý na koupele postižených oblastí. Můžete si vybrat, kterou z těchto přírodních látek použijete, nebo je můžete kombinovat. Jistě jste slyšeli o osvědčené domácí radě, že ocet je účinný proti plísním. A je to pravda. Pokud v létě chodíte na boso, můžete si otírat nohy octem. Chodidla a prsty také můžete otírat octem nebo ponořit nohy do octové lázně, což je voda smíchaná s octem. Pokud máte však přecitlivělou pokožku, ocet ji může podráždit. Pokud nechcete použít ocet, můžete zkusit jedlou sodu pro koupel.

Naši předkové věděli, že česnek je univerzálním lékem a funguje jako přírodní antibiotikum. Může také pomoci při boji proti plísním. Abyste využili jeho prospěšné účinky, stačí česnek rozdrtit s trochou soli, zalít vodou a nanášet na postižené oblasti. Existuje mnoho dalších účinných látek, které jsou snadno dostupné. Mezi ně patří tea tree oil, propolis a švédské kapky. Pokud hledáte méně známé přípravky, můžete vyzkoušet koloidní stříbro nebo koupele ve slabé lázni manganistanu draselného, které jsou velmi účinné. Pokud se ptáte, co znamená „slabá“, stačí přidat čtyři až pět černých zrn na tři litry vody, což vytvoří fialovou barvu. Tento přípravek je dokonce účinnější než ocet.