Zjistěte strašlivou pravdu o plísních. Vyzkoušejte to – plíseň zmizí do dvou týdnů

Svědění, odlupování kůže a někdy i vznik puchýřů, z nichž může vytékat krev, nejsou příjemné projevy plísně na nohou. Odstranění plísně může trvat několik měsíců. Pokud si však všimnete prvních příznaků, můžete rychle zakročit. Zde jsou některé tipy, jak na to.

Plíseň může postihnout kohokoliv, bez ohledu na pohlaví nebo věk. Pokud se objeví na nohou, mluvíme o tinea pedis, na rukou o tinea manus a na hlavě o tinea unguium. Plíseň se často objevuje na nehtech na nohou a rukou, což způsobuje jejich deformaci, rozpad a zbarvení do žlutých odstínů, což se nazývá onychomykóza. Plísním se nejvíce daří mezi prsty na nohou, protože je tam tepleji a vlhko, a méně tam věnujeme pozornost. Správná hygiena je klíčová pro prevenci plísní. Po koupání nenechávejte prsty vlhké a používejte méně mýdla, aby kůže neztratila přirozenou mikroflóru.

V bazénech a saunách se snadno můžete nakazit plísněmi, pokud nenosíte žabky. Pokud vkročíte na vlhkou podlahu, kterou nedávno použil někdo s plísní, může dojít k přenosu. Nicméně to neznamená, že se u vás objeví plíseň. Náchylnější k infekci jsou lidé s oslabenou imunitou, lidé s oděrkami na místě kontaktu a diabetici. Onychomykóza je nejčastější u osob nad 65 let. Které bylinky nám mohou pomoci s likvidací této nežádoucí „parazita“?

Pokračování na další straně