Máte krevní skupinu s negativním Rh faktorem? Zjistěte, jak Rh faktor formuje vaši osobnost

Vědci dosud neobjevili původ záhadného Rh-faktoru v krvi. Vědí ale, že se vyskytuje jen od cca 25 – 35 tis. let. Na jedinečnosti dodává fakt, že naše krev je odolná vůči mutacím a změnám. Krev s indikátorem Rh- byla objevena v hrobkách faraonů, ale i Ježíš Kristus měl krevní skupinu AB Rh-.

U lidí existují čtyři základní krevní skupiny: A, B, AB a O. Tato klasifikace je podle vědců odvozena od proteinů nacházejících se na povrchu buněk, které jsou určeny k boji s bakteriemi a viry v lidském těle. Tyto bílkoviny má naprostá většina lidí na naší planetě. To znamená, že mají krev Rh+.

Lidem s Rh negativní krví tyto proteiny chybí. Jak vědci vysvětlují tento zdánlivě malý rozdíl? Neméně důležitou otázkou je: proč tento rozdíl vůbec existuje? Jak se ukazuje, najít řešení této hádanky není tak snadné.

Mnoho moderních vědců věří, že člověk se vyvinul z opic. Mají spoustu důkazů na podporu svých teorií, včetně moderních krevních analýz a srovnávacích studií mezi moderními lidmi a nižšími antropoidy (šimpanzi, opice rhesus). Genetické výzkumy odhalují, že můžeme zdědit pouze to, co mají naši předci, s výjimkou mutací. Zdá se, že moderní člověk a lidoopi mohli mít někdy v dávné minulosti společného předka. Ale kde se vzal Rh-test? Pokud to nezdědíme od pravěkého člověka, je možné, že člověk pochází od dávných astronautů?

Pokračování na další straně