KARDIOLOG VARUJE NA NEBEZPEČNOU CHYBOU: Tichý infarkt může postihnout každého, ale jedna skupina je vystavena zvláštnímu riziku!

„Takoví pacienti se musí vyvarovat náhlých změn, neměli by v tomto horku opouštět klimatizovanou místnost. Neměly by mít 40 stupňů, neměly by zapomínat pít tekutinu, to jsou obecná doporučení. Riziko je vyšší, než když má někdo jen vysoký krevní tlak, u hypertenze většinou nedochází k poškození srdečního svalu, a to ani u každého, kdo má stenty. Pokud jste prodělali infarkt, máte poškození srdečního svalu. Stent je považován za poškození tepny, zatímco poškození srdečního svalu vede k srdečnímu selhání. A pokud se neléčí včas, sval pracuje příliš tvrdě a rychleji se vyčerpá, protože nemůže dostatečně rychle pumpovat krev,“ řekl Mondo.

Univerzální lék na vysoký tlak neexistuje, ale lékařka říká, že se pacienti většinou učí novému životnímu stylu, úpravě terapie… V podstatě.

„Po dvou až třech cyklech se pacienti naučí, jak se chovat. Pokud mají vysoký krevní tlak, v létě se terapie obvykle trochu omezí, kvůli poklesu tlaku. Každý orgán má svou rezervu, a když dojde k velkým vnějším změnám nebo virovým onemocněním, organismus rezervu zapojí a spotřebovává ji,“ vysvětlil.

„No, s těmi, kteří si myslí, že jsou zdraví, je problém, ale ve skutečnosti nejsou, když vyčerpají zásoby, jsou v nebezpečí. „Jen ti, kteří mají chronická onemocnění, se nemohou snadno přizpůsobit náhlé změně,“ řekl Dejan.

Univerzální lék na vysoký krevní tlak neexistuje, i když by si většina lidí ráda myslela, že existuje, a dělají nebezpečnou chybu.

„Nemůžete pít stejný lék, z nějakého důvodu je jich mnoho. Hypertenze není totéž jako základní onemocnění a krevní tlak jako následek problémů se štítnou žlázou nebo nadledvinami, onemocnění ledvin… To vše je třeba zvážit, není jedno, jestli máte poškozená játra nebo ne, je třeba vzít v úvahu, zda je léčivo metabolizováno v játrech nebo ledvinách. A nebrat léky, které bere soused, protože mu to moc chutná,“ řekl.