KARDIOLOG VARUJE NA NEBEZPEČNOU CHYBOU: Tichý infarkt může postihnout každého, ale jedna skupina je vystavena zvláštnímu riziku!

Kardiolog ze Speciální nemocnice pro cerebrovaskulární onemocnění Dr. Dejan Munjiza hovořil v Ranním programu o vlivu tepla na srdce a vysvětlil, kdy jsou pacienti vystaveni nejvyššímu riziku srdečního infarktu.

Doktor Munjiza varoval i před tichým infarktem, který nejčastěji postihuje jednu skupinu lidí, a to diabetiky.

„Tichý infarkt je v lékařském smyslu ohrožení srdce totéž, co běžný. Ale protože se neprojevuje bolestí, nazývá se tichý nebo tichý. „Nejčastěji se vyskytuje u diabetiků, protože mají poškozená nervová zakončení pro bolest, a nebudou mít pocit, že mají problém,“ řekl.

A včasné rozpoznání problému je nesmírně důležité, protože úmrtnost na infarkt je nejvyšší v první hodině po infarktu, pokud nejdete hned k lékaři.

„Nejvyšší úmrtnost je v první hodině, rychle může dojít k chvění srdce a poruchám rytmu. Je to jako když dojde voda, v celé budově není voda, tady srdce přestane pumpovat a celé tělo se zhroutí kvůli nedostatku kyslíku. Část srdce vede k poruše rytmu, která zastaví celý sval,“ řekl.

Pokud jste již prodělali infarkt, máte implantovaný kardiostimulátor nebo stent, měli byste být opatrní, ale také musíte vědět, že jde o problémy, které nemají stejné následky pro srdce.

Pokračování na další straně