Bylinkový horoskop: Který byste měli pravidelně konzumovat?

Tělo každého znamení zvěrokruhu má své slabé místo.

Nemoci vás mohou napadnout podle zvyku vašich znamení zvěrokruhu. Ale stejně tak rodiště všech 12 lístků má bylinky, které jim mohou pomoci vyhnout se problémům nebo se vyléčit.

Beran: III. 21 – IV. 20.

Máta

Habitus: Váš statečný postoj je vaší největší silou. To způsobuje většinu problémů. Vaší hlavní hnací silou je touha po vítězství, která vám dala velmi silného soutěživého ducha.

Predispozice k nemocem: Záněty, úrazy, bolesti hlavy, únava, problémy se spánkem, problémy s pamětí ve stáří, ledvinové kameny.

Bylina: Catnip, máta peprná.

Doporučené použití: Když se cítíte úplně rozladění, je čas na mátový čaj. Můžete pít 2-3 šálky denně a brzy pocítíte povzbuzující účinek. Je účinný i proti bolestem hlavy. Kočičí kořenovou kapsli byste měli užívat 1 hodinu před spaním. Proti vynikající nespavosti a navíc se vám druhý den po požití každé pilulky na spaní nebude točit hlava.

+1 tip

Vyzkoušejte voňavé skopové posypané nasekanou mátou! Zabalené v alobalu dusíme v troubě, posledních 30 minut dopečeme pouze dočervena bez alobalu!

Býk: IV. 21 – V. 20.

Muž míru

Lípa

Zvyk: Jste klidný a cílevědomý. Váš názor je pevný, na kterém tvrdošíjně trváte. Jsi mírumilovný, ale raději nevybočuj z řady.

Predispozice k onemocněním: Krk, průdušky, mandle, štítná žláza, poruchy příjmu potravy, cervikální revmatismus.

Bylina: Limetka, jitrocel kopinatý.

Doporučené použití: Jitrocelový sirup pomáhá také při kašli a plicních onemocněních. Renomovaná bylinkářka Maria Treben říká, že abychom využili jejích účinků na čištění krve, můžeme ji vypít 1 polévkovou lžíci před každým jídlem.

Prastará surovina lidového léčitelství, lipové dřevo, by měla být po ruce při všech onemocněních horních cest dýchacích! Můžete ho pít v čaji několikrát denně a pro posílení účinku se vyplatí dochutit limetkovým medem.

+1 tip

Pokud máte problémy se štítnou žlázou, používejte při vaření jodizovanou sůl a můžete vyzkoušet japonské pochoutky, řasy nebo tablety z řas.

Blíženci V. 22. -VI. 21.

Levandule

Habitus: Jsi zvědavý, trochu roztěkaný, umíš komentovat všechno. Nesnesete nudu, nikdy se nepřestanete učit.

Predispozice k nemocem: Onemocnění dýchacích cest, potíže s rameny a paží, nervové poruchy, problémy s řečí.

Byliny: levandule, máta peprná, citronová tráva.

Doporučené použití: Levandule uklidní: nejpříjemnější kúra večer je protáhnout se ve vaně s voňavou levandulovou pěnou do koupele nebo koupelového oleje.

1 šálek citronového tepla denně vám usnadní návrat. Je to zvláště dobré, pokud máte sklony k oparu. Při kašli, bolestech v krku napařte touto směsí: 1-1 polévková lžíce. estragon a tymián, 2 polévkové lžíce. květy heřmánku. Tohle opaříš, nakloníš se nad to a zakryješ si hlavu osuškou.

+1 tip

Vždy přidávejte mátu peprnou (kvásek) do zakysaných jídel, protože pomáhá při trávení. Pokud váš lékař nedoporučuje překořenění, můžete ho použít místo pepře.

Rak: VI. 21. – VII. 22.

Muž emocí

Kopřiva

Návyk: Pokud jste emocionálně oddáni nějaké věci, jste schopni bojovat za své cíle s tvrdohlavou vytrvalostí, což z toho ve vašem okolí dělá velké překvapení.

Predispozice k onemocnění: Gynekologické nebo urologické potíže, žaludek, plíce, sliznice, dispozice k vodnatelnosti, srdeční potíže.

Byliny: Maceška, šalvěj.

Doporučené použití: Šalvějový čaj je doporučován zejména ženám, protože kromě stimulace krevního oběhu zmírňuje velké ztráty krve při menstruaci.

Kromě močopudného účinku kopřiva eliminuje nepříjemné vylučování hlenu, pokud trpíte nachlazením. Nyní na jaře začněte se 4týdenní kúrou, kterou zopakujete na podzim: ráno nalačno vypijte 1 šálek čaje na doušek a další 2 šálky po částech v průběhu dne. (Uvařte 1 kopřivu na šálek, nechte půl minuty odstát a poté přefiltrujte.)

+1 tip

Speciální a zdravou polévkovou náplň získáte vmícháním nasekaných čerstvých kopřiv do polévkového těsta a následným vařením malých knedlíčků v osolené vodě.

Lev: VII. 23. – VIII. 23.

Muž bohaté spotřeby

Jmelí

Habitus: Je těžké snést, když musíte změnit směr, a často kvůli své ješitnosti zůstanete v situaci, o které víte, že je odsouzena k neúspěchu.

Predispozice k nemocem: Onemocnění srdce, krevního oběhu a páteře, problémy se zády.

Bylina: Heřmánek, jmelí, čočka.

Doporučené použití: Antihypertenzní jmelí je dobré, ale určitě to řekněte svému lékaři. Čaj můžete pít jako kúru po dobu 6 týdnů. Poté užívejte 3 šálky denně po dobu 3 týdnů, 2 šálky po dobu 2 týdnů a poslední týden pouze 1 šálek.

Pokud máte problémy se srdcem a krevním oběhem hydratované, dochuťte více kaštany. Jedinečná ochucená bylina je skvělým diuretikem.

Konzumací 1-2 šálků heřmánkového čaje denně můžete také snížit žaludek poškozující účinky některých léků proti bolesti.

+1 tip

Větve jmelí nasbírejte ke konci podzimu, oddělte zrnka, rozložte je a nechte na stinném místě uschnout, poté je nalámejte na malé kousky a nakonec vložte do skleněné dózy!

Pokračování na další straně