Bylinkový horoskop: Který byste měli pravidelně konzumovat?

Panna: VIII. 24. – IX. 22.

Muž sledoval své tělo

Zvyk: Spořádané soukromí, uklidňující finanční situace a jistá práce jsou nezbytné pro váš pocit bezpečí a klidu.

Predispozice k nemocem: Onemocnění trávicího traktu a nervového systému.

Bylina: Jehličnany, šanta kočičí.

Doporučené použití: Udělejte si koupel tak, že heřmánek, levanduli a catnip zabalíte do trošky gázy a podržíte je pod kohoutkem, když necháte vanu napustit. Měsíček byste měli použít jako homeopatický lék (Arum triphyllum), když se objeví tvrdohlavý chrapot.

+1 tip

Pokud se vám kvůli velkému stresu špatně usíná, vypijte 1 šálek horkého mléka s 1 lžičkou. mícháš med. (Pokud nemáte rádi mléko, med samotný vám pomůže zahnat nespavost.)

Váhy: IX. 23. – 23. X.

Muž zdraví

Borůvka

Habitus: Rád se hádáte a ve skutečnosti často konfrontujete své partnery. Často si hromadíte problémy, takže jim nemusíte čelit.

Predispozice k nemocem: Potíže s ledvinami a močovým měchýřem, překyselení organismu, cukrovka, kožní onemocnění, chřadnutí organismu.

Bylina: Mýdlo, jetel, aloe vera.

Doporučené použití: Přípravky z aloe vera (čaj, kapsle, želé pochoutky) posilují celé tělo. Aloe vera krém je výborný při likvidaci ran, proti lupénce, akné, pásovému oparu.

Pro jeho antispasmodický účinek se někdy vyplatí napít se tepla z pláště, protože zmírňuje potíže s močovým měchýřem. Mírné diuretikum je čaj z mýdlové trávy (k tomu spaříte 1 lžičku rostliny 3 dl horké vody, po 8-10 minutách se přefiltruje a můžete konzumovat.)

+1 tip

Brusinky jsou vynikající preventivní rostlinou proti cystitidě. Brusinkový džus je k dostání v bio obchodech a stejný účinek má i mražené ovoce.

Štír: X. 24. – XI. 22.

řeřicha

Zvyk: Živý, odolný, zdravý tón. Pokud onemocníte, je to většinou psychického původu, v takovém případě se nedokážete posunout v jedné oblasti svého života dál.

Predispozice k nemocem: Onemocnění pohlavních orgánů, urologický problém, problém s tlustým střevem, onemocnění močových cest a konečníku.

Byliny: Hloh, řeřicha, rebarbora, sasanka.

Doporučené použití: S antraxem můžete počítat jako s homeopatickým lékem (Pulsatilla) při šedém zákalu, zánětu středního ucha, zánětu spojivek.

Štíry se vyplatí lovit na trhu rebarborou, protože konzumace vyšších dávek má pročištění krve a ledvin a stimuluje činnost střev. Pokud vás omrzely čaje, vyzkoušejte čínskou léčivou pochoutku, sušený hloh! Lahodné, sladké a dobré pro vaše srdce.

+1 tip:

Speciální pochoutkou jsou klíčky řeřichy, kterými můžete obohatit své zelené saláty. Udělejte si plněná vejce tentokrát s nasekanou řeřichou (ochucenou trochou zakysané smetany, máslem, solí, pepřem, červenou paprikou)!

Střelec: XI. 23. – XII. 21.

Pěnidlo života

Kaštan

Zvyk: Jste neklidný člověk, jehož neustálý optimismus ovlivňuje i vaše okolí. Jste upřímní a máte skvělý smysl pro humor.

Predispozice k nemocem: Metabolický proces v těle je zpomalený, což způsobuje častá onemocnění jater a detoxikačních orgánů a také problémy s kyčlemi a stehny. Hrozbou je i revmatismus.

Bylina: Kaštany, muškátový oříšek, ženšen, arnika.

Doporučené použití: Muškátový oříšek je skvělý stimulant pro vaše trávení. Špetku často nastrouhejte nebo umelte na polévky a bramborová jídla!

Ošetřete své křečové žíly krémem z jírovce a konzumujte 1 lžičku denně. kaštanový med!

Ženšen – pokud ho budete užívat ráno nalačno 1 ampuli denně – bude lépe fungovat i váš metabolismus.

+1 tip

Vždy mějte arniku doma jako homeopatický lék. Pokud se zraníte (i když si jen pořežete ruku v kuchyni), vezměte si hned pět očních bulv (9 CH) a udělejte to ještě dvakrát ten den! Vaše rány se zahojí rychleji.

kozoroh: XII. 22. – I. 20.

Muž profese

Slavík černý

Zvyk: Zodpovědný, mírně strnulý lístek. Ctíš tradici. Vaše profese má přednost před vším.

Predispozice k nemocem: onemocnění kosterního systému, kolen, kůže, zubů, dále revmatismus, dna, predispozice ke zkamenění, stenózy.

Bylina: Slavík černý, podkova, pastýřský měšec.

Doporučené použití: Můžete předejít opotřebení kostí, revmatismu a sklouznutí pitím 1 šálku křenového čaje denně, když se blíží čtyřicítka. (Na jeden šálek spaříte 1 vrchovatou čajovou lžičku, necháte půl minuty odstát a poté scedíte.)

Krém na bolavé koleno je krém vyrobený z pupalky černé, který můžete použít jako každodenní zábal.

S chrastícím pastýřským pytlíkem uhasíte krvácení, ale spolu s podkovou je užitečný i proti dně a revmatismu.

+ 1 tip

Teď na jaře si ještě můžete vyzvednout čerstvou pastýřskou tašku (bude jí brzy plná louka). Nebojte se jeho jemné lístky přidat do salátů na dochucení!

Vodnář: I. 21. – II. 18.

Rozmarýn

Habitus: Zdráháte se přizpůsobit se a statečně porušovat obvyklé tradice. Bojujete s citovými připoutanostmi, přesto po tom toužíte nejvíc.

Predispozice k nemocem: Nemoci nohy, kotníku, nervového systému, hypofýzy. Mohou se objevit arytmie, nehody a záchvaty.

Bylina: Rozmarýn, andělika, platan.

Doporučené použití: Kořen anděliky je užitečný lék, andělika na zlepšení žaludku, potlačuje chuť k jídlu a působí proti křečím. Trpíte-li revmatismem, vložte ji do vody do koupele (10 dkg rostliny povařte čtvrt hodiny v 1 l vody, poté sceďte a přidejte do vody). Je výborný i při menstruačních potížích (stačí 5-10 gramů denně), jako lék.

Vaším těžkým, oteklým nohám prospěje obklad z výtažku somnolu (rostlinu navlhčíte horkou vodou, vložíte do gázy a přiložíte na bolavé místo, dokud je to příjemné). To zvyšuje lymfatický oběh a je účinné i při křečových žilách.

+1 tip

Rozmarýn, který stimuluje krevní oběh, pijete nejen v čaji, ale dáte si ho čerstvý a na větvičky nakreslíte kostky masa (jehněčí, kuřecí, krůtí)!

Ryby: II. 19. – III. 20.

šípek

Zvyk: Jste romantické povahy a chcete si splnit co nejvíce svých snů. S radostí utrácíte, abyste dosáhli požadovaného efektu, takže váš šatník je plný oblečení, které změní váš životní styl a náladu.

Predispozice k nemocem: Poruchy chodidel, vodní bilance a lymfatických cest. Jsou náchylní k infekcím a nachlazení.

Byliny: prvosenka, šípek, brutnák zahradní.

Doporučené použití: Vodní bilanci vyrovnáte čajem z petrklíče jarní, ke kterému můžete nosit i rukavice proti dně a revmatismu v kouři.

Při nachlazení přichází na řadu šípkový sirup, který pokryje hrdlo ochrannou vrstvou a je to nápoj bohatý na vitamíny.

Pokud se vaše hladina cholesterolu zvýšila, je čas vzít si kapsli brutnákového oleje. Ber to jako lék a pak jdi na kontrolu!

+1 tip

Možná budete chtít využít speciální proceduru, lymfatickou masáž. Profesionální masér pomáhá uvolnit lymfatiku, zbaví tělo zbytečných usazenin, zrychlí metabolismus.

Zdroj.esoteric

1
2