Zpočátku jsem tomu nevěřil, ale opravdu to funguje. Zapalte si doma bobkový list a uvidíme, co se stane po pár minutách!

Máte někdy pocit, že jste příliš zaneprázdněni, než abyste mohli na chvíli vypnout, relaxovat a vypustit páru? Možná vás překvapí, že takový účinek může mít i tak jednoduchá věc, jako je bobkový list.

Tento malý zázrak se často používá ve středomořské kuchyni, ale jeho využití se neomezuje pouze na ni! Když se řekne bobkový list, okamžitě se nám vybaví vaření, ale má velmi dlouhou historii. Už staří Řekové a Římané věřili, že bobkový list má léčivou moc. Všimli jste si například, že bobkové listy se používaly ve věncích, které nosili římští císaři.

Bobkový list má prokazatelně uklidňující účinky, také může působit jako protizánětlivý prostředek a dokáže i pomáhat při epileptických záchvatech. Tyto listy totiž obsahují éterické oleje – například eukalyptol, který uvolňuje dýchací cesty a pomáhá při relaxaci.

Při běžném použití do jídel působí na nás bobkový list následovně:

detoxikuje tělo
zpomaluje stárnutí
chrání tělo před bakteriálními infekcemi
zlepšuje trávení
pomáhá kontrolovat cukrovku
zlepšuje zdraví srdce
zmírňuje potíže dýchacího systému
Kromě již uvedených známých účinků bylo zjištěno, že když se bobkové listy spálí, tak kouř z nich dokáže velmi zajímavé věci.

Pokračování na další straně