ZNÁMKA, ŽE JE VAŠE TĚLO PLNÉ TOXINŮ: Pokud se vám to děje, okamžitě vyhledejte lékaře – VAŠE TĚLO JE PLNÉ JEDŮ

Přebytek cukru, rafinované obiloviny, smažená a tučná jídla, alkohol a kofein, zpracované potraviny s přídavkem řady chemikálií pro prodloužení trvanlivosti a zvýraznění chuti, rychlá a suchá jídla, která neobsahují dostatek vlákniny, a dokonce i syrové potraviny, které jsou jinak pro tělo těžko stravitelné, jsou jen součástí výčtu potravin, které organismus zatěžují.

To vše by mělo souviset s tím, že mnozí pijí málo vody, která je důležitá pro trávení, výměnu látek a vylučování toxinů z těla, a také se zvykem nepravidelného stravování, tedy vynecháváním jídel, což může být důvod ke zpomalení metabolismu.

Toxiny v těle mohou vést k syndromu polycystických vaječníků, problémům se štítnou žlázou a chronickým onemocněním ledvin.

Toto jsou nejčastější příznaky toho, že je vaše tělo plné toxinů:

Akné a špatná pleť

Strava, v níž dominují průmyslově zpracované potraviny, jako jsou salámy, omáčky, hotová jídla a podobně, a také potraviny s přidaným cukrem, mohou na kůži způsobit zánětlivé procesy, které se často projevují unavenou pletí plnou nečistot a akné. Spolu se změnou jídelníčku věnujte pozornost péči o obličej.

Chronická únava a špatná nálada

Chronická únava a nesoustředěnost jsou jasným znamením toho, že je vaše tělo přetížené toxiny. Pokud se vám ráno těžko probouzí, nebo jste přes den tak ospalí, že vám jakoby padá hlava, přestože jste v noci spali dostatečně dlouho, je to typický znak toho, že v těle převládá kyselost a potřebují detox. Pokud tento stav ignorujete, může to vést k vážným poruchám v těle.

Časté bolesti hlavy

Pokud jste se jeden večer „zasekli“ ve společnosti, opili se a vypili více alkoholu, je téměř jisté, že se ráno probudíte s bolestí hlavy. Bolest hlavy je jedním z příznaků toho, že je vaše tělo zatíženo toxiny, zvláště pokud se často opakují a trvají dlouho. Obvykle se nejedná o silné bolesti hlavy, ale o nepříjemnou tupou bolest, podobnou bolesti hlavy, která se objevuje při vysoké vlhkosti vzduchu a většinou neustoupí, dokud si neodpočineme a nevzdálíme se od těžkého jídla nebo pití.

Pokračování na další straně