ZÁZRAČNÁ NÁPRAVA: 10 superschopností spreje WD-40, o kterých jste ještě neslyšeli

Všichni víme, že WD-40 může být velkým pomocníkem v každé domácnosti, protože může sloužit jako lubrikant, čistič a antikorozní roztok.

Zajímavé na tom je, že samotný název vlastně hodně vypovídá o procesu tvorby. Jmenovitě WD-40 je zkratka pro odstraňovač vody. Tvůrci tohoto spreje se podařilo zdokonalit recepturu, která zabrání korozi, přesněji od 40. pokusu.

Obecněji se WD-40 používá k prevenci rzi, čištění nářadí a sportovního vybavení, jako odstraňovač vlhkosti a podobně.

Využití pro WD-40 je však více a máme podezření, že někteří z vás o nich již slyšeli.

Než vám však vše prozradíme, musíme vás informovat, že produkt, i když je obecně zcela bezpečný, je vysoce hořlavý, což je zcela normální vzhledem k tomu, že složení je na ropné bázi.
Takže pokud je spolknut, může vést k vážným problémům a může způsobit dýchací potíže, pokud se používá v prostorách, kde není ventilace a ve velkém množství. Jeho použití může být škodlivé pro děti a domácí zvířata, proto jej nepoužívejte, když jsou poblíž.

Pokud jej však budete používat opatrně, může vám jen usnadnit každodenní život. WD-40 tedy může nabídnout mnoho pomoci v několika dalších situacích:

1 Odstraňuje skvrny z koberců

Jediné, co musíte udělat, je nastříkat skvrnu a po několika minutách ji vyčistit houbou s trochou teplé vody a mýdlem.

2 Zabraňuje hromadění sněhu na oknech

Nastříkejte WD-40 na vnější stranu okna.

3 Čistí záchodovou mísu

Nastříkejte trochu WD-40 dovnitř pláště, počkejte minutu a poté vydrhněte kartáčem. Jeho účinné složky snadno a rychle rozpouštějí vodní kámen a nečistoty.

4 Odstraňte skvrny od čaje z pracovní plochy

Pokud skvrny od čaje neodstraníte hned, budete muset později vynaložit mnohem více úsilí. WD-40 vám však v tomto případě pomůže! Sprej stačí nastříkat na vlhkou houbičku a skvrny vyčistit.

Pokračování na další straně