Ve skutečnosti ženy potřebují více než 8 hodin spánku! Proto

Spánek je pro zdraví žen velmi důležitý.  Posiluje imunitní systém, snižuje únavu a dodává skvělou náladu. Jak dobře se cítíte, když spíte?

Nedostatek spánku naopak způsobuje úzkosti, deprese, úzkosti. Předpokládá se, že pro dobrý odpočinek potřebujete asi 8 hodin spánku. Ani to ženám podle nového výzkumu nestačí. Jejich mozková aktivita je mnohem vyšší než u mužů, takže potřebují více spánku.

Toto se stane s vaším tělem, pokud budete spát alespoň 10 hodin:

1. Zlepší se vám paměť.

Dostatek spánku zlepšuje paměť. Pokud si chcete zapamatovat proslov připravený k prezentaci, přečtěte si ho večer a jděte spát. Ráno vše zopakujte a směle to kolegům řekněte. Váš mozek si vše zapamatuje do poslední desetinné čárky.

2. Objevíte kreativní duši.

Po dobrém spánku vezmete do ruky štětec a začnete malovat obraz. Podle vědců náš mozek ve snech aktivně zpracovává to, co během dne vidíme a slyšíme. Po roztřídění informací je mnohem více prostoru pro fantazii.

3. Ve sportu dosáhnete nebývalých výšin.

Pokud jste sportovec nebo chodíte do posilovny, je důležité, abyste měli dostatek spánku. Podle studie provedené vědci ze Stanfordské univerzity se výkon fotbalových hráčů zlepšil o více než 50 %, když začali spát po 10 hodinách.

Po takovém odpočinku se cítili odpočatí a energičtí, rychleji se zotavují ze zranění.

4. Zlepšíte soustředění a koncentraci.

Aby mozek správně fungoval, nechte ho odpočívat a dostatečně spát. To vše je nezbytné pro všechny systémy našeho těla.

Pokračování na další straně