PŘÍZNAKY, PRO KTERÉ MUSÍTE Urgentně VOLAT LÉKAŘE: Varovné signály, které nám tělo vysílá v horku

Pokud se vám zdá, že horko, které nás zasáhlo, je nesnesitelné, nejste jediní. Není snadné tyto teploty snášet a lékaři varují před příznaky hypertermie, na které musíme reagovat.

„Jak stárneme, naše schopnost adekvátně reagovat na letní vedra se může stát vážným problémem,“ tvrdí odborníci z Národního ústavu pro zdravotní péči ve Velké Británii.

„U starších lidí je v letních měsících výrazně zvýšené riziko onemocnění, které je známé jako hypertermie,“ říkají lékaři.

Hypertermie má tři různé fáze

křeče z horka
vyčerpání z horka
úpal


I když si bolesti svalů a křeče nemusíte spojovat s dehydratací a vysokými teplotami, přímo souvisí.

„Křeče z horka jsou bolestivé, nedobrovolné svalové křeče, které se obvykle objevují během aktivity, kdy jsou teploty vzduchu vysoké. Tyto křeče mohou být intenzivnější a trvat déle než typické noční křeče nohou,“ tvrdí lékaři.

Je to proto, že lidé často zapomínají nebo nejsou schopni zůstat dostatečně hydratovaní v extrémních vedrech – a tekutiny jsou potřeba k nahrazení vody, kterou tělo ztrácí při vysokých teplotách.

„Úpal je smrtelný a může rychle vést k následkům, dokonce smrti, pokud nenavštívíte lékaře včas,“ varuje Schisler. jako vlhkost nebo teplota, které jsou tak vysoké, že pocení není přiměřené,“ tvrdí a varuje, že když se v horku nepotíte, může to být velký problém.

Pokračování na další straně