V žádném případě je neignorujte: 10 příznaků, že máte nemocné srdce

5. Ztráta chloupků
Bezchlupé nohy mohou být známkou toho, že máte zúžené cévy, což brání normálnímu průtoku krve. To může způsobit zhoršenou cirkulaci v nohou a zabránit normálnímu růstu ochlupení v dané oblasti.

Obecně onemocnění periferních tepen způsobuje vypadávání vlasů nebo zpomalený růst vlasů na nohou, proto se doporučuje návštěva lékaře, který může předepsat terapii.

6. Vaše chodidla a nohy jsou oteklé Pokud si
všimnete, že je obtížné si obouvat boty nebo že máte těsné ponožky, může to být známka toho, že máte problémy se srdcem. Když vaše srdce nefunguje efektivně, krevní cévy se plní vracející se krví nebo dostatečně neodtékají a nahromaděná tekutina je vytlačována do okolních tkání, což způsobuje, že některé části těla, jako jsou chodidla, břicho nebo šourek bobtnat.

Pokud se cítíte oteklí na neobvyklých místech, zkuste si přitlačit na kůži. Pokud na kůži zůstane důlek, znamená to, že vaše tkáně zadržují přebytečnou tekutinu a musíte navštívit lékaře.

7. Trpíte bolestmi krku a čelisti
Většina lidí si myslí, že bolest na hrudi je prvním příznakem srdeční choroby, ale ve skutečnosti se první příznaky nemocného srdce objevují v jiných částech těla.

Ženy častěji než muži mají tzv. „Atypické příznaky“, které mohou často vést k tomu, že srdeční onemocnění není rozpoznáno nebo léčeno. Proto je velmi důležité vědět, že prvním příznakem nemocného srdce není vždy bolest na hrudi.

Bolest krku nebo čelisti může být známkou anginy pectoris, srdečního problému, ke kterému dochází, když srdce postrádá krev bohatou na kyslík. Toto onemocnění se může projevit jako tlak nebo tlak na hrudi a může se rozšířit do dalších částí těla, jako je krk, čelist, záda nebo ramena.

8. Trpte dušností
Pokud se při zdolávání schodů cítíte dušně, je to často příznak srdečních problémů. Lékaři doporučují, abyste dobře poznali své tělo, jeho možnosti a omezení, abyste si mohli všimnout odchylek od normálu.

Požádejte svého lékaře, aby provedl důkladné posouzení vašeho zdravotního stavu. Nejlepší je být proaktivní, pokud jde o zdraví srdce, a naučit se, jak se v budoucnu vyhnout riziku srdečního selhání.

9. Oteklé dásně
Lidé s onemocněním dásní často trpí oteklými dásněmi způsobenými zánětem a záněty v těle mohou vést ke zvýšenému riziku infarktu. Lidé, kteří trpí paradentózou, skutečně trpí těžkou formou zánětu a tento zánět může spustit zánětlivé procesy kdekoli v těle.

10. Vaše srdce bije rychle nebo nepravidelně
Každé srdce, které rychle bije nebo vynechává rytmus, může být známkou toho, že váš kardiovaskulární systém je „mimo rytmus“. Arytmie je stav nepravidelného srdečního tepu, který může později způsobit srdeční onemocnění, pokud není včas a správně léčen.

Pokud je vaše srdce velmi slabé, může to způsobit poruchy srdečního rytmu: rychlý nebo nepravidelný srdeční tep může být známkou toho, že vaše srdeční chlopně jsou ve špatném stavu. Pokud vaše srdce bije, navštivte svého lékaře; provede potřebná vyšetření, aby zjistil, o jaký problém se jedná, a případně předepíše potřebnou terapii.

Zdroj:ordinacija.vecernji.hr

1
2