V žádném případě je neignorujte: 10 příznaků, že máte nemocné srdce

Stále se vám nepodařilo zaběhnout kruh, který jste si dnes stanovili? Jsou vaše dásně oteklé? Jste v posteli nepoužitelní a vaše bérce ztratily ochlupení? Aby také ne – to všechno jsou příznaky srdečního onemocnění, na které nikdy nepomyslíte.

1. Při fyzické aktivitě se rychle unavit
Běžně uběhnete 4-6 km denně bez obtíží, ale najednou už to nezvládnete, protože jste unavení podobně jako při chřipce? To by mohlo být jasným znamením, že vaše srdce nepumpuje dostatek krve kolem vašeho těla.

Pokud po kvalitním odpočinku a povzbuzujícím spánku cítíte stále stejnou únavu, navštivte ihned svého lékaře.

2. Máte problém s
rubrikou Erektilní dysfunkce je jedním z častých signálů, že se srdcem není něco v pořádku. Úzkost, deprese a stres mohou také způsobit potíže v sexuálním životě, ale neměli bychom opomíjet skutečnost, že se může jednat o ucpání věnčité tepny, které brání krvi dostat se k penisu. Cévní erektilní dysfunkce je nejběžnějším typem sexuální dysfunkce a je obvykle způsobena jedním z těchto dvou onemocnění: aterosklerózou nebo endoteliální dysfunkcí. Ateroskleróza způsobuje kornatění a zužování tepen vedoucí k infarktu a mrtvici. Endoteliální dysfunkce brání vašim krevním cévám, aby se uvolnily podle potřeby, a to snižuje průtok krve tělem.

Příznaky erektilní dysfunkce se často objevují o dva roky dříve než ostatní příznaky srdečního onemocnění, a proto nabízejí šanci na včasný zásah a zastavení srdečního onemocnění na samém počátku vývoje.

3. Náhle vás přepadne kašel, který týdny neustupuje.Nenechte
se dlouhotrvajícím kašlem oklamat tím, že jste se ošklivě nastydli. Pokud obvyklé léky proti kašli nepomáhají, může to být známkou toho, že máte problém se srdcem.

Někdy se tekutina v plicích hromadí v důsledku městnavého srdečního selhání, které může způsobit sípání a kašel připomínající astma nebo jiné plicní onemocnění, i když je to ve skutečnosti srdce. Nezdravé srdce může být viníkem chronické obstrukční plicní nemoci, což je velmi vážný stav, který pacientovi extrémně ztěžuje dýchání.

4. Obtížné dýchání během spánku
Obstrukční spánková apnoe způsobuje, že se uprostřed noci probouzíme v agónii a bojujeme o vzduch. Tento stav je spojen s vysokým rizikem srdečních onemocnění, jako je srdeční infarkt, fibrilace síní a srdeční arytmie. Během spánku u pacienta s apnoe hladina kyslíku klesá, což způsobuje, že tělo signalizuje zúžení krevních cév a zvyšuje dodávku kyslíku do srdce a mozku. To způsobuje problémy s dýcháním během noci.

Pokračování na další straně

1
2