ÚČINNĚJŠÍ NEŽ ASPIRIN: Třešně jsou úžasný dar od Boha z přírody

Třešně jsou léčivé pro ty, kteří trpí dnou nebo artritidou  

Díky své schopnosti eliminovat přebytečnou kyselinu močovou jsou třešně ideálním společníkem pro ty, kteří trpí dnou, artritidou nebo sportovními úrazy. Už jeden šálek třešní zmírní otoky a záněty svalů, takže je skvělou volbou pro sportovce a lidi, kteří intenzivně fyzicky pracují.

Dokonce se věří, že 20 třešní je 10krát účinnějších než aspirin. Poukazuje se také na to, že třešně mají extrémně protiinfekční účinek a že jako bohatá pokladnice antioxidantů zpomalují účinek stárnutí.

Třešně mají kosmetický efekt

Přestože je složení třešní klíčové pro jejich výživu a zdravotní dopad, důležitá je i jejich barva. Tmavší třešně obsahují více anthokyanidinů, které působí kosmeticky.

Fytochemikálie zodpovědné za tmavou barvu třešní posilují pojivovou tkáň a zabraňují tvorbě vrásek tím, že ničí škodlivé enzymy, díky kterým je pokožka stará a vrásčitá. Třešně jsou také považovány za účinné při prevenci vzniku a ukládání celulitidy.

Třešně jsou léčivé pro trávení

Jinak třešně bez ohledu na barvu používají ochranné kyseliny a ovocný cukr ke stimulaci žaludku, střev a slinivky a tím zlepšují trávení. Přispívá k tomu i bohatý podíl vlákniny, kterou obsahují.

Třešně odstraňují přebytečnou vodu z těla

Třešně také ovlivňují vylučování přebytečné vody z těla, a proto ulevují srdci a krevnímu oběhu a aktivují játra a ledviny.

Zabraňují vzniku zubního kazu

Bakteriologické látky v třešních navíc zabraňují tvorbě zubního plaku a mohou tak předcházet vzniku zubního kazu a problémům s dásněmi.

Hrst třešní denně přispívá k relaxaci po náročné práci a zlepšuje koncentraci.

Třešňový čaj

Koho trápí ledvinové kameny nebo močové cesty, přijde vhod čaj z třešňové natě.

Pro přípravu čaje omyjte a nadrobno nasekejte hrst stonků, poté je vložte do litru vroucí vody a vařte asi dvě minuty. Čaj nechte 15 minut odstát a poté sceďte. Pijte po doušcích během dne.

Zdroj:souspark

1
2