Tuto pastu namazala na starou a poškrábanou sklokeramickou desku: Až uvidíte výsledek, okamžitě uděláte totéž

K obnovení indukčního nebo sklokeramického lesku budete potřebovat leštící pastu. Může to být nejběžnější pasta používaná k leštění škrábanců na autě nebo speciální pasta na leštění kuchyňských povrchů. Kromě toho, že je účinný na kovové povrchy jako je chrom, nerez, měď, zlato a stříbro, je vhodný i na keramické obklady a varné desky.

Před nanesením leštící pasty je potřeba varnou desku důkladně očistit od mastnoty a nečistot. Vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům a místo toho se uchylte k přírodním ingrediencím, jako je jedlá soda a ocet, které dohromady tvoří účinnou dvojici pro čištění odolných skvrn a dokonce i čištění odtoků. Posypte varnou desku jedlou sodou a poté přelijte octem a nechte 20 minut působit.

Pomocí houbičky odstraňte odolné skvrny na desce a poté použijte papírový ručník k odstranění nečistot. Talíř otřete čistým vlhkým a poté suchým hadříkem. Nyní je vaše varná deska připravena k leštění.

Naneste leštící pastu na poškrábanou část varné desky a poté varnou desku vyleštěte krouživými pohyby pomocí ‚kouzelného hadříku‘ nebo hadříku z mikrovlákna. Postup můžete také opakovat, pokud chcete dosáhnout lepšího efektu. Otřete desku na samém konci vlhkým a poté suchým bavlněným hadříkem.

Zdroj:smakdnia.pl

1
2