Tuto pastu namazala na starou a poškrábanou sklokeramickou desku: Až uvidíte výsledek, okamžitě uděláte totéž

Kvalitní sklokeramické a indukční varné desky jsou obecně odolné, ale ani sebedůkladnější čištění po vaření nezabrání vzniku drobných škrábanců, které zbyly po tahání hrnců a pánví. Proto je potřeba varné desce čas od času věnovat trochu více pozornosti. Drobné škrábance mohou s pomocí tohoto jednoduchého triku opravdu zmizet

Použití hrnců se silným nebo nerovným dnem a hliníkového nádobí nejen snižuje účinnost kuchyňských desek, ale může také způsobit vzhled znatelných stop na povrchu. O něco vděčnější na údržbu je indukční varná deska, která po vypnutí ihned vychladne, zatímco sklokeramická deska zůstane ještě nějakou dobu horká.

Kdo má sklokeramickou desku, musí si dávat pozor, aby se na ní po vaření neusadil plast, který se může roztavit a přilepit na desku. K poškození varné desky často dochází i poté, co se snažíme zbytky jídla seškrábnout, proto je třeba dávat pozor, abychom neopatrným zacházením a nástroji dále nepoškodili povrch.

Pokud se na povrchu varné desky objeví praskliny nebo hluboké rýhy, sami se jich nezbavíte. V tomto případě mohou obnovit původní vzhled výrobku pouze odborníci servisního střediska. Drobné povrchové nedokonalosti lze vyřešit doma, pomocí jednoduchého triku.

Pokračování na další straně

1
2