Trénink hlubokých břišních svalů pro ploché břicho a zdravá záda (VIDEO)

Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně – můžete své břicho plošší a podbřišek napnout, stejně jako zúžit pas a odstranit bolestivé příznaky v kříži! Hlavní chybou lidí, kteří chtějí mít štíhlý pas, je provádět četné boční sedy-lehy. Bez diety je u takových cvičení často vidět opačný efekt a obvod pasu se může zvětšit díky růstu svalů pod tukovou vrstvou.

Kdo by nechtěl mít ploché a pevné břicho? Navíc vypracované břišní svaly mají kromě estetické přitažlivosti velký význam pro správnou činnost vnitřních orgánů, ale i zdraví páteře, zejména bederní oblasti.

Hlavní chybou lidí, kteří chtějí zhubnout a mít ladný pas, je provádět četná cvičení kroucení, zvedání nohou a ohýbání do stran. Bohužel, bez diety je u takového tréninku často pozorován opačný efekt a obvod pasu se může mírně zvětšit kvůli růstu svalů pod tukovou vrstvou.

Jak procvičit hluboký příčný břišní sval

Jak víte, břišní sval – ne jeden sval. Klasické cviky na břišní svaly se zpravidla dělají s plochým břišním svalem – právě tím, který se objeví v podobě odlehčovacích plátů.

Je tu ale neméně důležitý sval, o kterém mnozí nevědí a který je často opomíjen, přičemž právě tento sval pomáhá zmenšit obvod pasu, zabraňuje vyčnívání přední břišní stěny, podporuje vnitřní orgány a tvaruje držení těla.

Jde o hluboký příčný břišní sval uložený pod vrstvou přímých a šikmých břišních svalů, který má vzhled tenké vrstvy šlachových svalů, jejichž snopce směřují příčně.

Cvičení ve vakuu

Pocit tohoto svalu je jednoduchý – pokuste se vydechnout a vtáhnout břicho co nejhlouběji. Ve skutečnosti to bude první cvičení, které zpevní svaly, a můžete ho provádět zcela nepozorovaně ve veřejné dopravě, ve frontě nebo v práci. Stačí to pokaždé opakovat 3-10krát.

Tímto způsobem můžete zploštit břicho a napnout spodní část břicha, zúžit pas a odstranit bolestivé příznaky v dolní části zad.

Technika provedení:

1. Postavte se rovně, chodidla na šířku ramen, ruce v bok. Toto je výchozí pozice.

2. Nyní vdechněte maximální množství vzduchu, vtáhněte žaludek co nejvíce a zůstaňte v této poloze. Představte si, že se břicho dotýká vaší páteře.

3. Jedna izometrická kontrakce trvá 20-40 sekund. Během této doby se snažte dýchat obvyklým způsobem.

4. Poté vydechněte a vraťte se do výchozí polohy.

Pokračování na další straně