TOTO MŮŽE ZNIČIT CELÝ ORGANISMUS: Nebezpečné příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

V případě nádorů nadledvin se tedy mohou vyskytnout zvýšené mužské vlastnosti u žen nebo ženské vlastnosti u mužů, pokud je postižena kůra nadledvin. Mohou se také objevit příznaky zvýšené sekrece kortizolu, jako je zvýšená hmotnost, tuk v horní části těla (zejména za rameny a lopatkami), hubené nohy, nepravidelná menstruace, vysoký krevní tlak, osteoporóza, modřiny a celková chmurnost a deprese.

A konečně, nádor nadledvin může také způsobit zvýšenou sekreci adrenalinu, což vede k vysokému krevnímu tlaku, slabosti a svalovým křečím. Někdy je adenom objeven, až když začne tlačit na okolní orgány. Pak lze diagnózu stanovit pouze ultrazvukem nadledvin v ordinaci lékaře.

Jedním z nejčastějších onemocnění nadledvin je však zpomalená činnost žlázy způsobená sníženou sekrecí adrenalinu. Může nastat jako reakce na dlouhodobý stres, kdy tělo vyčerpá všechny zásoby adrenalinu a přestane na stres adekvátně reagovat. Dále pak celková slabost, deprese, apatie, rozmazané vidění a chronická únava.

Pokud dojde ke zpomalení práce nebo nádoru nadledvinky, je zde možnost přirozené léčby a regulace její práce. Jeho práci lze tedy kontrolovat a regulovat pomocí výživy nebo určování příčin těchto potíží, z nichž první je stres.

Proto je důležité příznaky stresu včas rozpoznat a omezit na co nejmenší možnou míru. Některé užitečné tipy mohou být:

  • Snižte hladinu kofeinu během dne – to znamená, pijte méně kávy;
  • Zvyšte množství kokosových produktů, zejména kokosového mléka – prokazatelně zlepšuje funkci nadledvin;
  • Zvyšte množství užitečných tuků, jako jsou omega-3 tuky, které se většinou nacházejí v rybím mase;
  • Zvyšte množství zeleniny, zejména zelené (jako je špenát, kapusta, zelenina atd.) – ale nepřehánějte to s ovocem;
  • Užívejte vitamín B16 a selen – prokazatelně zlepšují funkci nadledvinek.
  • Snižte stres nebo se alespoň naučte rozpoznávat příznaky stresu, abyste jej mohli omezit nebo zmírnit jeho dopady, jakmile se objeví. Problémy řešte dlouhodobě a najděte si čas na odpočinek a relax od každodenních problémů.