TOTO MŮŽE ZNIČIT CELÝ ORGANISMUS: Nebezpečné příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

Nadledvinka je jednou z nejdůležitějších žláz v organismu, která produkuje velmi důležité hormony pro práci celého organismu.

Pravá žláza je ve tvaru trojúhelníku, zatímco levá je spíše jako půlměsíc. Skládá se ze tří částí, tobolky, kůry a jádra, přičemž každá z těchto částí vylučuje určitý typ hormonu.

Nadledvinka je zodpovědná za sekreci několika důležitých hormonů, z nichž nejdůležitější jsou:

Pohlavní hormony

U mužů je testosteron normálně vylučován ve varlatech, avšak v případech, kdy se tak nestane, přichází na pomoc nadledviny s androstendionem, DHEA a DHEA-S hormony, které mohou být přeměněny na testosteron. U žen vylučují ženské pohlavní hormony, estrogen a progesteron.

kortizol

Nadledvinka také ovlivňuje vylučování kortizolu, hormonu zodpovědného za regulaci cyklu spánek-bdění, což dále ovlivňuje práci celého organismu.

Aldosteron

Hormon ovlivňující vylučování minerálů z těla se nazývá aldosteron a je vylučován v kůře nadledvin.

Adrenalin, noradrenalin a dopamin

Když tělo rozpozná příznaky stresu, okamžitě vyšle signál nadledvince, aby začala vylučovat tři hormony, které vytvoří určité reakce na stres. Nejprve zpomalí metabolismus, zvýší bdělost a následně reakci na vnější signály. V závislosti na tom, jak dlouho stres trvá, nadledvinka zvýší nebo sníží sekreci těchto hormonů.

Jedním z důsledků dlouhodobého stresu je pomalá práce nebo „uspání“ nadledvin („únava nadledvin“). Z této situace vyplývá, že nedokáže vytvářet látky, které jsou nezbytné pro normální fungování organismu. Při nedostatku adrenalinu, kortizolu, dopaminu nebo pohlavních hormonů nemůže tělo normálně fungovat, takže normální práce těla je pomalá nebo problémy.

Nejzávažnější formou onemocnění nadledvin je nádor nebo adenom nadledvin. Příznaky tohoto onemocnění závisí na tom, která část žlázy je postižena, tedy jaké hormony tato žláza vylučuje ve větším či menším množství, než je nutné.

Pokračování na další straně