To se stává lidem, kteří chodí spát PO 22:00

Po provedení stovek experimentů se spánkem a zdravím přední světoví vědci zjistili, že pro udržení optimálního zdraví by měl člověk chodit brzy spát a vstávat před východem slunce. Nejlepší doba pro odpočinek těla je mezi 22:00 a 6:00. Zde je několik zajímavých tipů pro dobrý spánek z pohledu jogína.

Jít spát ve 23:00, o půlnoci nebo v 1:00 je velmi škodlivé pro lidské zdraví a je přímou příčinou mnoha moderních „zabijáckých nemocí“, jako jsou srdeční choroby a rakovina.

Příroda pracuje a pohybuje se v přesných rytmických kruzích, na které má vliv zemská rotace, Slunce a Měsíc. Každý den slunce vychází a zapadá, roční období se mění, měsíc vychází a klesá a příliv a odliv oceánů stoupá a klesá. Funkce spánku a bdění jsou součástí tohoto rytmu. V přírodě zjišťujeme, že zvířata a rostliny bdí a spí podle tohoto rytmu. Lidské bytosti mají také přirozený rytmus.

Naše lidská těla, stejně jako matka příroda, fungují podle přirozených cyklů, tělesného rytmu běžně nazývaného tělesné vnitřní hodiny nebo biologické hodiny. Poruchy přirozených funkcí našich biologických hodin způsobují kromě nesprávných návyků a nesprávného spánku mnoho různých onemocnění.

Když naše těla nejsou v rovnováze a nefungují v souladu s přírodou, nic nám nepřipadá normální. Je to proto, že hormony, chemikálie a neurotransmitery, které určují naši energetickou hladinu, vitalitu a to, jak se cítíme, spíme a jíme, nejsou synchronizované. Jinými slovy, jsme nevyvážení a nesynchronizovaní s našimi biologickými hodinami a jdeme proti přirozené harmonii nastolené matkou přírodou.

Před rozšířeným používáním elektřiny, které bylo vidět na vesnicích před 50 lety, lidé chodili spát ihned po západu slunce, jako to dělá mnoho zvířat, a jak je příroda určena pro lidi. Nejlepší doba spánku pro vaše tělo je mezi 22:00 a 6:00.

Je to čas, kdy je vaše tělo naprogramováno tak, aby pracovalo podle dráhy slunce a 24hodinového přirozeného cyklu vašich vnitřních tělesných hodin – a je to mimo naši kontrolu. Během této doby (22:00 – 6:00) je lidské tělo předurčeno k odpočinku, opravě a detoxikaci (odstranění přebytečných produktů a toxinů) a obnově.

Naše těla jsou produkty matky přírody. Půjdeme-li proti přirozenému řádu a designu svého těla, doplatíme na to různými nemocemi a problémy. Pokud je vaše tělo například přetíženo trávením těžkého jídla nebo jste vzhůru pozdě (po 22. hodině), pracujete, hrajete si, díváte se na televizi nebo používáte tablet a počítač, vaše vitální energie je soustředěna tam a není k dispozici pro zbytek a proces obnovy.

Pokračování na další straně