TAK ZA 5 DNŮ ODSTRANÍTE PŘEBYTEČNOU VODU Z TĚLA: Už vám nebudou otékat nohy

Hromadění vody a nadýmání může být způsobeno jídlem, které jíte, ale nadbytečnou tekutinou, která se hromadí v těle.

Předpokládá se, že k akumulaci vody dochází v důsledku zadržování tekutin v cévním systému a kožní tkáni. To je pro mnohé velký problém v létě, kdy je horké a suché počasí, a rozhodně nás to nepřipraví na plavky na pláži. Změnou životních návyků snadno snížíte tekutiny v těle a usnadníte si dovolenou.

Jezte čerstvé ovoce a zeleninu

Již známým příběhem je, že ovoce a zelenina jsou plné vitamínů a minerálů, které pročišťují organismus. Ale co je nejdůležitější, obsahují antioxidanty, které pomáhají tělu detoxikovat se od zadržování přebytečných tekutin.

Jeden banán denně

Draslík snižuje nadýmání a banány jsou na něj bohaté. Když jsou hladiny draslíku nízké, tělo zadržuje extra sodík, který hromadí tekutiny. Pokud nejste fanouškem banánů, vyzkoušejte jiná jídla plná draslíku jako rajčata, houby nebo losos.

voda
Udržujte nohy vysoko

Kdykoli přijedete, snažte se mít nohy ve vodorovné poloze, aby se vám v kotnících nehromadila přebytečná tekutina. Také neustálé posouvání polohy nohou stimuluje oběh a snižuje zadržování vody.

Zkuste kopřivu

Kopřiva je tradiční lék na různé problémy, včetně bolesti kloubů, horečky a čištění těla od toxinů a tekutin.

Snižte sodík

Sůl obsahuje velké množství sodíku, proto snižte denní příjem soli. Sodík přitahuje vodu a zůstává v těle déle.

Nezapomeňte na petržel

Tato zelenina je přírodní diuretikum a čistí krev, stimuluje oběh, odvádí toxiny z těla ledvinami. A zlepší se vám dech!

Vápník je důležitý minerál

Odborníci poukazují na to, že 1200 mg vápníku denně snižuje zadržování tekutin a také zmírňuje příznaky PMS. Suplementace hořčíkem (400 g) také snižuje množství tekutin v těle.

Dát si pauzu

Konečně jste přivítali výroční a je tu čas dovolených. Stres způsobuje řadu tělesných poruch a zadržování tekutin je jednou z nich. Je čas se zastavit a zhluboka se nadechnout.

Snižte příjem kofeinu a alkoholu

Přestože se jedná o přírodní diuretika, jejich nadměrná konzumace může způsobit dehydrataci a zhoršit zadržování vody. Omezte příjem kávy, čaje, alkoholu a slazených nápojů.

Pokračování na další straně