Stop pálení žáhy! Zbavte se nepříjemného refluxu pomocí těchto pěti účinných triků! Nestojí ani korunu a jsou mnohem účinnější než léky

Gastroezofageální refluxní choroba, je jedním z nejčastějších onemocnění, kvůli kterým lidé vyhledávají odborníka. Jedná se o typ poruchy trávení, při které žaludeční kyselina a žaludeční obsah proudí do jícnu a způsobuje dlouhodobé pálení žáhy. Žaludeční kyselina však může způsobit také podráždění a zánět hrdla a může vést k dalším zdravotním komplikacím. Naštěstí existují různé domácí prostředky, které mohou tento nepříjemný problém snadno léčit.

Zdravé stravování

Pokud chcete co nejdříve vyléčit gastroezofageální refluxní chorobu, jedním z nejdůležitějších kroků, které byste měli učinit, je vytvoření zdravého jídelníčku. Zařaďte proto do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, zdravých sacharidů a tuků a vyhněte se zpracovaným potravinám a dalším nezdravým produktům. Pomoci mohou také některé čaje s vysokým obsahem antioxidantů, které pomáhají snižovat bolest a regenerovat jícen.

Snažte se zhubnout

Udržování optimální hmotnosti je jedním ze základních prvků zdravého životního stylu. Pokud tedy trpíte nadváhou, začněte více cvičit, upravte své stravovací návyky a snažte se nadváhu shodit. Ty mohou mít významný vliv na váš celkový zdravotní stav i na vznik gastroezofageální refluxní choroby. Je to také skvělý způsob, jak snížit riziko vzniku dalších nebezpečných onemocnění, jako je cukrovka 2. typu, srdeční infarkt a mrtvice v důsledku oběhových problémů.

Každé ráno vypijte sklenici vody s citronovou šťávou Pití vody s citronovou šťávou na lačný žaludek je účinný způsob, jak vyrovnat žaludeční kyseliny. Je obzvláště účinná, pokud ji vypijete ráno 15-20 minut před snídaní. Tento zdravý návyk stimuluje trávicí proces, dodává tělu mnoho prospěšných antioxidantů a pomáhá posilovat obranyschopnost imunitního systému. Pro další zvýšení prospěšnosti lze přidat lžičku medu.

Pokračování na další straně