Stále více lidí má ztučnělá játra: Příčinou není ALKOHOL, ale složka, o které si KAŽDÝ MYSLÍ, ŽE JE ZDRAVÁ

Pokud jste se rozhodli vyčistit svůj jídelníček a udělat maximum pro to, abyste jedli zdravěji, cukr je jistě jednou z prvních věcí, které jste z jídelníčku vyhnali.

Určitě vás však ani ve snu nenapadne, v kolika podobách se objevuje a jak těžké je vyhnout se, zejména tomuto druhu cukru, který je nejčastější a zároveň nejnebezpečnější, píší bělehradská média.

Cukr byl dlouho řazen mezi „4 bílé smrti“, ale je také jedním ze základů průmyslového jídla. Výrobci proto používají různé triky, jak zákazníky „oklamat“ a skrýt to na etiketě. Cukrů je mnoho druhů a každý z nich má jiný dopad na naše zdraví, ale glukózovo-fruktózové sirupy patří k těm nejnebezpečnějším, a zároveň nejrozšířenějším. Vše o nich řekl Miroslav Otašević, zakladatel stránky „Co jím?“

V první řadě je třeba si uvědomit, že lidské orgány pracují na glukóze. Fruktóza je naopak dvakrát sladší než glukóza, a proto ji výrobci často volí jako sladidlo.
Vzhledem k tomu, že fruktóza je nedílnou součástí ovoce, mnoho lidí si myslí, že fruktóza je zdravější než běžný cukr, což není pravda.

Když přijímáte fruktózu prostřednictvím ovoce, přijímáte také vlákninu, vodu, vitamíny, pektin a další ingredience, které i přes fruktózu udrží hladinu cukru v krvi stabilní a dodají vám pocit sytosti. Průmyslová fruktóza je úplně jiný příběh.

Totiž průmyslová fruktóza používaná v potravinářském průmyslu byla získávána uměle ze škrobu, nejčastěji kukuřičného. Někde se tomu říká „kukuřičný sirup“ (nezapomeňte, že mezi 70-80 procenty kukuřice na světě je GMO).

Pokračování na další straně