SRDCE VARUJE: 6 příznaků, které se objevují měsíc před srdečním infarktem

V posledních letech se infarkt myokardu stává stále častěji hlavní příčinou úmrtí! Částečně je to způsobeno tím, že vedeme stresující životní styl a jíme kolem sebe samé špatné potraviny. Zdraví srdce lze udržet změnou zdravého životního stylu a snížením míry stresu, ale je lepší, když znáte příznaky srdečního selhání.

Tyto příznaky se začínají objevovat asi měsíc před tím, než srdce přestane pracovat.

Dušnost

Pokud plíce nemohou získat co nejvíce kyslíku, nemůže srdce dostat potřebnou krev. Jinými slovy, oba systémy jsou na sobě vzájemně závislé. Pokud máte dušnost, může se jednat o záchvat a měli byste co nejdříve navštívit lékaře.

Příznaky nachlazení a chřipky

Někteří lidé, kteří prodělali infarkt, mají tyto dva příznaky. To je důvod, proč byste měli kontaktovat svého lékaře, pokud máte podezření na srdeční infarkt.

Pocit tlaku na hrudi

Někdy lidé tento příznak ignorují, protože si myslí, že je „normální“ nebo „nic zvláštního“, a sami na vyšetření nejdou, ale to v žádném případě není normální. Tlak na hrudi je nejjasnějším a nejzřetelnějším příznakem toho, že v blízké budoucnosti může dojít k srdečnímu infarktu. Až příště pocítíte tlak na hrudi, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Pokračování na další straně