Řekněte to všem, kteří mají obavy o zdraví! Tuto octovou kúru by měl vyzkoušet každý, vaše tělo vám za to opravdu poděkuje

Ocet se nejčastěji používá v kuchyni nebo k odstraňování skvrn z vašich oblíbených věcí, ale má i mnoho dalších výhod, které si dnes probereme.

Jablečný ocet je velmi zdravé užívat pouze vnitřně. Tento produkt však dokáže zázraky, i když se používá pouze jednou týdně na nohy.

Podle čínské reflexologie mají naše chodidla přirozené energetické zóny a jsou spojena s určitými orgány v těle. To znamená, že chodidla mohou pomoci očistit tělo, odstranit z něj toxiny a zlepšit celkový zdravotní stav. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je omývat si chodidla jablečným octem.

Příprava koupele

  • 1 díl octa
  • 2 díly vlažné vody
  • běžný lavor

Postupujte následovně:

1. Do lavoru nalijete jeden díl octa a dva díly vlažné vody. Následně si před samotnou lázní umyjte nohy vodou a mýdlem.

2. Potom si nohy vložte do koupele a v pohodlí relaxujte.

3. Doba namáčení je obvykle 10 až 15 minut, to však bude záležet i na závažnosti onemocnění nebo zdravotního problému.

4. Při vážnějších zdravotních problémech můžete koupel prodloužit na 20 až 25 minut, případně zvýšit frekvenci namáčení na 2 až 3 krát týdně.

5. Po koupeli si nohy vysušte. Pokud chcete, můžete si je předtím ještě ošoupat škrabko abyste odstranili z chodidel zhrublé vrstvy pokožky a následně je opláchněte v čisté vodě.

Ocet sice poměrně silně zapáchá, ale po skončení koupele se nemusíte bát, že vám po něm bude cítit nohy. Zápach nohou se brzy vytratí.

Pokračování na další straně