Ranní návyky, kterých se musíte HNED zbavit – číslo 4 je pro ORGANISMUS nejhorší

Naše ranní rituály určují, jak naše tělo využije všechny přijaté kalorie.

Vědci dokázali, že existuje jasná souvislost mezi našimi ranními návyky a rizikem způsobení nerovnováhy v těle, která způsobuje přibírání dalších kilogramů.

  1. SNÍDANĚ

Čas, který jíme, je mnohem důležitější než to, co jíme. Vědci z univerzity v Tel Avivu dokázali, že vydatná snídaně a lehká večeře jsou mnohem účinnější, pokud jde o udržení hmotnosti, než dieta založená na častém a lehkém mlsání.

A to proto, že rychlost metabolismu se v různých částech dne liší. Hlavním závěrem vědců je, že byste nikdy neměli jíst vysoce kalorickou snídani. Váš oběd by měl být středně velký a večeře lehká.

  1. NECHODÍME VEN , KDYŽ JE SLNEČNO

Sluneční záření doslova spaluje tuky. Alespoň bílý tkáňový tuk. Vědci z University of Alberta v Edmontonu v Kanadě provedli experiment a dokázali, že lipidy se při vystavení slunečnímu záření zmenšují.

Toto zjištění částečně vysvětluje, proč lidé během zimy při nedostatku slunečního světla přibírají na váze. Jen mějte na paměti, že trávit příliš mnoho času na slunci není dobrý nápad a vždy se ujistěte, že máte opalovací krém.

  1. ZAPOMÍNÁTE VYPÍT SKLENICI VODY PO VSTANUTÍ

Tělo dospělého se skládá z 55 až 60 % z vody, takže vypít sklenici vody po probuzení je velmi dobrý nápad. Voda zrychluje metabolismus, což snižuje riziko přibírání tuku. Pomáhá také tělu zbavit se toxinů.

Pokračování na další straně

1
2