PRVNÍ PŘÍZNAKY KŮŽE, BRNĚNÍ NEBO PÁDÁNÍ VLASŮ: To je to, co vám říká vaše tělo!

Pokud si všimnete určitých změn na kůži, vaše tělo se vám s největší pravděpodobností snaží ‚sdělit‘, že vám chybí vitamíny nebo minerály. To jsou změny, kterým je třeba věnovat pozornost, píše miss7zdrava.

Popraskání kůže na okrajích rtů znamená, že vám chybí železo, zinek a vitamíny skupiny B, jako jsou vitamíny B3, B2 a B12. U vegetariánů je to běžné, protože díky stravě často nemají zmíněných látek dostatek.

Řešením je jíst více mangold, arašídy, luštěniny, jako je čočka, drůbež, losos, tuňák, vejce, korýši a krabi. Vstřebávání železa zvyšuje vitamín C, který také pomáhá bojovat s infekcí. Tyto potraviny kombinujte se zeleninou, jako je brokolice, červená paprika, kapusta a květák.

Červená vyrážka na obličeji (a někdy i jinde) a vypadávání vlasů mohou znamenat, že vám chybí vitamín B7, známý jako vitamín vlasů. Konzumace syrových vajec vás činí zranitelnými, protože protein přítomný v syrových vejcích, zvaný avidin, inhibuje schopnost těla absorbovat biotin.

Řešením je jíst více vařených vajec (vařením deaktivuje avidin), lososa, avokáda, žampiony, květák, sójové boby, vlašské ořechy, maliny a banány.

Červené nebo bílé kožní změny podobné akné, obvykle na obličeji, pažích, stehnech a hýždích, mohou znamenat, že máte nedostatek esenciálních mastných kyselin a vitamínů A a D.

Řešením je jíst více lososa a sardinek, ořechů, jako jsou vlašské ořechy a mandle, a semínek, jako je len a konopí. Pro vitamín A jezte více zelené zeleniny, jako je mrkev, sladké brambory a červená paprika. Tato zelenina má hodně beta karotenu, který tělo využívá k získání potřebného vitamínu. A pouhých 10 minut na slunci vám pomůže získat dostatek vitamínu D.

Pokračování na další straně