Průjem, nevolnost, zmatenost: Příznaky, které svědčí o poškození jater. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, měli byste se co nejdříve navštívit lékaře

Játra jsou jedním z nejdůležitějších a největších orgánů v těle. Díky játrům můžeme úspěšně trávit potravu, filtrovat krev a produkovat žluč. Nikdy byste neměli tento problém ignorovat a co nejdříve se obrátit na svého lékaře, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky problémů. Pokud to totiž neuděláte, můžete čelit vážným komplikacím, které si často vyžádají transplantaci.

1) Zežloutnutí kůže

Jedním z prvních příznaků poškození jater je zežloutnutí kůže. To je často důsledkem neschopnosti orgánu správně filtrovat nebezpečné toxiny z krve, a jak se tyto hromadí, kůže a další části těla žloutnou. Tyto změny se nejprve objeví na nehtech a konečcích prstů, poté postihnou ruce a v některých případech i oční bulvy. Pokud si těchto příznaků všimnete, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc.

2) Změny ve stolici a moči

Stav stolice a moči je důležitým ukazatelem toho, zda je organismus v pořádku. Jejich kontrola může být nepříjemná, ale měli byste si je občas nechat zkontrolovat, abyste se ujistili, že nejsou nebezpečné. Pokud se výrazně změní barva nebo viskozita moči, může to být známkou poškození jater. Zvláště opatrní byste měli být, pokud je moč velmi tmavá nebo zpěněná nebo pokud je stolice velmi světlá nebo vodnatá. Vyplatí se navštívit odborníka a probrat to s ním.

Pokračování na další straně