Proč máte oteklé LYMFICKÉ uzliny? Důvod je mnohem NEBEZPEČNĚJŠÍ, než jste si mysleli!

Lymfatické uzliny jsou malé žlázky ve tvaru fazole umístěné po celém těle. Jsou součástí lymfatického systému, který přenáší lymfatické tekutiny, živiny a odpadní materiál mezi tkáněmi a krevním řečištěm. Lymfatické uzliny produkují protilátky a bílé krvinky, které bojují s infekcí.

Je důležité vědět, že to, že máte zduřelé uzliny, ještě neznamená, že jde o nádor. Nedávné studie ukazují několik důvodů pro otoky žláz.

Nejčastější příčinou lymfedému jsou infekce. Tyto infekce mohou zahrnovat mononukleózu, streptokoku v krku, určité typy kožních infekcí, zubní infekce nebo dokonce infekce uší.

Nejzávažnější infekce související s otoky žláz jsou pohlavně přenosné choroby, jako je syfilis a HIV. Kromě toho mohou alergické reakce na některé léky způsobit otoky.

Možné příčiny jsou:

Virová onemocnění – jako jsou spalničky, zarděnky, plané neštovice nebo příušnice.
Mononukleóza – onemocnění způsobené virem Epstein-Barrové nebo cytomegalovirem (CMV) charakterizované příznaky, jako je horečka, bolest v krku, únava a vyčerpání. Virové infekce způsobují příznaky podobné mononukleóze.
Bakteriální onemocnění – jako je streptokok (způsobený bakterií Streptococcus) nebo lymská borelióza (bakteriální infekce přenášená určitými druhy klíšťat).
Nežádoucí účinky fenytoinu (Dilantin) – léku používaného k prevenci epileptických záchvatů
Nežádoucí účinky očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám.
Nádory, leukémie, Hodgkinova choroba a non-Hodgkinův lymfom.
Syndrom získané imunodeficience (AIDS), který se rozvíjí po infekci virem HIV. Tento virus napadá imunitní systém, takže je pro tělo obtížné bojovat s infekcemi a nemocemi.
Syfilis, což je pohlavně přenosná nemoc.

Pokračování na další straně