PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ JATER NEMŮŽETE IGNOROVAT: Je důležité ho odhalit v rané fázi – únavu, slabost, ale i tyto změny

Příznaky nemocných jater jsou specifické.

Správná činnost jater je nezbytná pro celkové zdraví organismu. Játra čistí krev metabolizováním alkoholu, léků a různých toxických látek. Produkuje nezbytné tělesné bílkoviny, včetně těch, které zabraňují srážení krve.

Poskytuje krevní zásobení živinami a bílkovinami, které zabraňují infekcím, a také produkuje cholesterol. Onemocnění jater neustále přibývá a příznaky, které na problém poukazují, jsou: únava, slabost, hubnutí, nechutenství, nevolnost, bolesti žaludku a zežloutnutí kůže a očí.

Ztučnění jater je onemocnění, které se objevuje ve dvou hlavních formách. Nealkoholické ztučnění jater je označení pro řadu stavů způsobených hromaděním tuku v játrech. Můžete také onemocnět alkoholickým onemocněním jater, což je poškození jater způsobené nadměrným příjmem alkoholu.

Mezi příznaky, které naznačují vážné poškození jater, patří zvracení krve, snadná tvorba modřin, svědění kůže a otok podbřišku, tmavá, černá a dehtovitá stolice a tmavá moč, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. A změny na kůži ukazují na problémy s játry.

„Červené dlaně jsou většinou příznakem progredujícího onemocnění. Játra čistí naše tělo, zbavují nás mimo jiné hormonů, které nepotřebujeme. U mužů jsou to například estrogeny – ženské pohlavní hormony. Když játra nefunguje dobře, hromadí se a estrogeny vedou k vazodilataci (rozšíření cév), takže dlaně zčervenají,“ vysvětlil kardiolog.

Pokračování na další straně