PŘÍZNAK CUKROVKY, KTERÝ KAŽDÝ IGNORUJE: Objevuje se hned po jídle – pokud to cítíte, je čas navštívit lékaře

Diabetes je chronické onemocnění, které zhoršuje schopnost těla využívat glukózu, což vede ke kolísání hladiny cukru v krvi. Pro co nejčasnější zahájení léčby je důležité cukrovku odhalit včas, a proto je klíčové věnovat pozornost příznakům, které naznačují, že se v těle „něco děje“.

Diabetes může přijít s širokou škálou příznaků nebo vůbec žádnými – zejména v nejranějších stádiích. Tyto příznaky často zahrnují časté močení, zvýšený hlad a žízeň, rozmazané vidění, necitlivost nebo mravenčení v končetinách, suchou kůži, pomalu se hojící rány a opakující se infekce.

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, je zásadní navštívit svého lékaře, protože čím dříve budete mít správnou diagnózu, tím dříve můžete začít kontrolovat hladinu cukru v krvi. I když existují jasné příznaky, které vás upozorňují, že může být problém s hladinou cukru v krvi, existují i ​​jemné příznaky, které lze připsat jiným příčinám. Odborníci tvrdí, že jeden příznak jde pravidelně „pod radar“ jak pacientům, tak lékařům.

„Nejčastěji přehlíženým příznakem diabetu je únava, protože pro ni existuje mnoho dalších potenciálních příčin,“ vysvětluje MUDr. David Culper a dodává.

„Mnoho lidí má jiné potenciální důvody pro pocit únavy, jako je přepracování, stres, nedostatek spánku, deprese nebo jiné poruchy nálady, nebo dokonce zotavení z covidu, takže ti, kteří trpí cukrovkou, to pravděpodobně připisují jednomu z těchto dalších faktorů.“ “ poznamenává a zdůrazňuje, že únava, která se objevuje po jídle, je obzvláště alarmující.

Pokračování na další straně