Použité žvýkačky vyhazujeme každý den a ani si neuvědomujeme, že jsou skutečným malým pokladem (VIDEO)

Proto Singapur již v roce 1992 zakázal prodej a dovoz žvýkaček. Jak říkají, jsou hrdí na status jedné z nejčistších zemí světa a chtějí vytrvat v prevenci vzniku odpadků a vandalismu.

Aby se znečištění planety alespoň trochu snížilo, vyráběli potomci Mayů v Mexiku organicky rozložitelné žvýkačky. Pomocí starověké technologie vytvořili produkt, který zlepšuje trávení a při použití neznečišťuje přírodu.

Na rozdíl od běžných žvýkaček, vyráběných ze syntetického kaučuku, jehož rozklad trvá desítky let, se žvýkačky „Strýček“ vyrábí z čekanky, přírodní látky, která se v přírodě rychle rozkládá.

Z recyklovaných žvýkaček lze kromě holínek, kelímků a kbelíků vyrobit i tužky, pravítka, hřebeny, hračky, ale i nádoby na potraviny.

Zní to úžasně, ale ze žvýkaček se dá vyrobit rtěnka nebo aromatická vodka.

Také pokud nemáte po ruce nic adekvátnějšího, žvýkačky vám mohou pomoci dočasně přilepit skleničky nebo keramickou misku. Můžete také zalepit výfuk auta žvýkačkou, dokud se nedostanete k mechanikovi.

Žvýkačku můžete použít jako rybářskou návnadu, jako prostředek k odstraňování brouků, k upevnění uvolněných oken a dokonce i místo lepicí pásky.

Také pokud se spálíte horkým nápojem nebo jídlem, můžete nepříjemný pocit v ústech rychle vyřešit žvýkačkou.

O tom, že žvýkačky jsou velmi rozšířeným povoláním, svědčí i to, že se během roku spotřebuje až 100 000 tun tohoto produktu.

Dnes tvoří 60 až 70 procent žvýkaček cukr a Turecko je zemí, která má nejvíce firem, které je vyrábějí.

Zdroj:youtube