POUZE LŽIČKA TOHOTO OVOCE LÉČÍ CELÉ TĚLO: Zlepšuje krevní obraz, zabíjí rakovinné buňky a čistí játra

Ostružiny pomáhají v boji proti rakovině

„Taniny, které zmírňují krvácení při drobných poraněních, se nacházejí i v ostružinách,“ vysvětluje doktorka Sarah Wilson, která pracuje v nemocnici Princess Grace v Londýně.

Wilson dodává, že obklady z ostružin se často používaly v tradiční medicíně k rychlejšímu hojení ran. Když se taniny dostanou do rány, napomáhají rychlejšímu smršťování tkáně.

„Kromě hojení menších ranek pomáhají tyto lahodné bobule také v boji proti rakovině, protože obsahují antioxidanty, které obsahují antokyany, které zpomalují růst rakovinných buněk. Antokyany obsahují i ​​jiné druhy červeného ovoce a zeleniny, ale ostružiny podle posledních výzkumů mnohem vyšší procento.“ obsahují také sloučeninu C3G, která pomáhá v boji proti rakovině kůže a jícnu, „řekl Dr. Arens pro Daily Mail.

Pokud budete jíst dvě hrsti ostružin denně, přijmete potřebnou dávku manganu. Je to zase jeden z minerálů potřebných pro silnější a zdravější kosti. Další užitečný vitamín v ostružinách – B9 – je známý jako kyselina listová.

Spolu s vitamínem B12 je nezbytný při tvorbě nových krvinek. Kyselina listová se často doporučuje těhotným ženám, protože zabraňuje defektu neurální trubice embrya. Ostružiny mají také lutein, který je dobrý pro ochranu očí, protože může zabránit poškození způsobenému ultrafialovými paprsky.

Zdroj.dailymail