Pouhá jedna čajová lžička denně zázračně snižuje hladinu kyseliny močové v krvi!

Zvýšená hladina kyseliny močové je ukazatelem metabolických poruch v důsledku změn v kardiovaskulárním systému. Klinický význam vysokých hladin kyseliny močové byl v posledním desetiletí mnohokrát podrobně analyzován. Četné studie a metaanalýzy odhalily, že vysoká hladina kyseliny močové není pouze typickou příčinou dny, ale je také úzce spojena s dalšími onemocněními, jako je hypertenze, srdeční selhání, onemocnění ledvin a metabolický syndrom.

Dna je v České republice stále častějším onemocněním. První záchvaty se objevují mezi 40. a 50. rokem života u mužů a mezi 50. a 60. rokem u žen. O rozšířenosti onemocnění svědčí i fakt, že každý třetí muž starší 65 let trpí dnou. Zdá se, že není pochyb o tom, že onemocnění je častější u mužů. Uvádí se, že normální hladina kyseliny močové je 3,4-7,0 mg/dl u dospělých mužů a 2,4-6,0 mg/dl u dospělých žen.

Jedním z nejpřirozenějších způsobů prevence tohoto onemocnění není lék, jak by se mohlo zdát, ale obyčejný jablečný ocet, který neutralizuje kyselinu močovou. Přesněji řečeno, jablečný ocet rozpouští krystalky sodíku, zabraňuje jejich hromadění a brání vzniku artritidy. Jablečný ocet je také vynikajícím antioxidantem a zabraňuje zánětům.

Pokračování na další straně