Pokud vás trápí silné bolesti zad a šíje, máte problémy s tlakem a často se probouzíte ve spánku, tyto cviky jsou to, co potřebujete

Tento komplex se skládá z nejjednodušších jógových póz pro začátečníky.

Po třetím tréninku podle tohoto schématu ucítíte, jak se tělo stalo poslušným a svaly zesílily. Během spánku budete tvrději spát a lépe se zotavíte, pročistí se vám hlava, snáze se budou řešit naléhavé problémy. Jakákoli bolest, která se objevila v kříži a krku, zmizí!

Jóga pro začátečníky doma:

1. Pózujte pro relaxaci

Posaďte se se zkříženýma nohama a vnímejte, jak se vaše páteř uvolňuje a prodlužuje. Můžete se mírně protáhnout, opřete se o zkřížené nohy. Posaďte se v této poloze na několik minut, dýchejte co nejhlubší a rovnoměrně. To vám pomůže naladit se na efektivní nabíjení a snížit stres.

2. Předkloňte se

Sedněte si s nohama rovně před sebe. Pomalu sáhněte ke konečkům prstů u nohou. Zdůrazněte strečink při výdechu – v tomto okamžiku budou šlachy a svaly nohou poddajnější pro maximální protažení. Toto opakujte 5x.

3. Držení těla dítěte

Klekněte si na kolena, roztáhněte je na šířku ramen, ruce mějte za trupem. Pomalu se předkloňte a hlavu úplně spusťte. V takto uvolněné poloze věnujte s přestávkami 3-4 minuty, dýchejte zhluboka a rovnoměrně, vnímejte, jak si odpočinou záda.

Pokračování na další straně