Pokud cítíte silný zápach moči, když vstáváte z toalety, můžete tím trpět

Ne vždy se jedná o infekci močového měchýře, takže víte, co by mohlo být příčinou, pokud si někdy všimnete, že vaše moč zapáchá trochu silněji než obvykle

Moč je světle žlutá tekutina, kterou se z těla vylučuje většina škodlivých látek a zároveň se z těla odvádí přebytečná tekutina.

Látky, které se do těla dostanou a nestihnou se vstřebat, jsou vylučovány, pevný odpad střevy, tekutina ledvinami a močovody, část tekutiny odchází z těla pocením.

Pokud jste dehydratovaní
Velmi jednoduché – pokud pijete dostatek vody, vaše moč má světle žlutou barvu a normálně zapáchá, a když vám voda chybí, vaše moč je tmavá a zapáchající – protože koncentrace močoviny je příliš vysoká, protože není zředěný vodou.

Pokud jste něco z toho snědli
Všimli jste si někdy, že vaše moč je po konzumaci chřestu obzvláště páchnoucí? Nebo právě teď chápete proč. Totiž – chřest, česnek, semínka pískavice, brokolice, jídlo bohaté na bílkoviny a kari – po těchto potravinách očekávejte jiný zápach moči.

Pokud jste vypili příliš mnoho kávy
Káva obsahuje speciální složku získanou pražením zrn, která v našem těle zůstává v malém množství, ale pokud jste vypili příliš mnoho kávy a příliš málo vody, zůstane v trávicím traktu v mnohem vyšší koncentraci . A proto vám bude zapáchat moč.

Pokračování na další straně