Pokud budete tyto čtyři věci dělat pravidelně, můžete výrazně snížit riziko mrtvice. Jen několik jednoduchých věcí vám může zachránit život

Mrtvice je velmi nebezpečná. Přívod krve do mozku je přerušen a mozkové buňky časem rychle odumírají. Není to příliš známo, ale stejně jako u všech ostatních nemocí vás před mrtvicí může ochránit prevence. V tomto případě je třeba dodržovat čtyři základní pravidla, která je třeba dodržovat po mnoho let. Jak můžete zlepšit své zdraví?

Mnoho lidí užívá léky proti bolesti jako čočku. To není vůbec dobré. Vždy se poraďte se svým lékařem, protože užívání příliš velkého množství léků proti bolesti vám může z dlouhodobého hlediska uškodit. Bylo totiž prokázáno, že aspirin zhoršuje některé typy mrtvice. Proto neužívejte léky bez konzultace s lékařem.

Vysoký krevní tlak je jedním z nejdůležitějších rizikových faktorů mrtvice. Proto je třeba mít vysoký krevní tlak na paměti. Hlavním způsobem, jak snížit krevní tlak, je vést zdravý životní styl. Pravidelné cvičení, nízkostresový životní styl, snížení příjmu alkoholu a kofeinu, snížení příjmu soli a zdravá strava jsou rozhodně prospěšné. Odborníci doporučují pravidelné lékařské prohlídky a kontrolu krevního tlaku. A nezapomínejte na cholesterol. Každé tělo cholesterol potřebuje, ale měl by být na zdravé úrovni.

Pokračování na další straně