Pití sklenice citronu se solí každý den má neuvěřitelný účinek

Velmi zajímavá je kombinace citronu a soli, protože jde o směs bohatou na vitamíny B1, B2, B3, vitamín C a vitamín P (případně bioflavonoidy) a zároveň dodává tělu vápník, fosfor, železo a hořčík.

Citronová šťáva se používá v tradiční medicíně jako diuretikum, ke kloktání, pleťové vodě a toniku. Sůl je pro tělo nezbytná, stejně jako voda a kyslík jsou nezbytné pro normální fungování. Obě složky mají hydratační, protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační vlastnosti.

Citron je hojně konzumován po celém světě, kde jej v kuchyni používáme na tisíc způsobů, dokonce ho jíme samotný, doplněný trochou soli. Proto tato kombinace může pomoci v boji s následujícími neduhy.

  1. Bolest v krku

Tyto 2 složky mají antiseptické a antimikrobiální vlastnosti. Této nepříjemnosti se zbavíte přidáním lžíce čerstvé citronové šťávy, půl lžičky černého pepře a lžičky soli do sklenice teplé vody a tekutinu kloktáte. Má také protizánětlivý a analgetický účinek, který může zmírnit bolest a nepohodlí, podle článku publikovaného v International Journal of Food Microbiology.

  1. Pomáhá zmírnit bolest vředů

Chcete-li bojovat s vředy v ústech, dejte lžíci soli do sklenice teplé vody s citronem a vyplachujte si ústa třikrát denně, což může pomoci snížit bolest. S tímto lékem vředy brzy zmizí.

Pokračování na další straně

1
2