Pět nenápadných příznaků, že vaše srdce začíná selhávat. Této oblasti věnujte zvláštní pozornost, která se u mužů a žen liší

Srdeční choroby jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Ve většině případů si je způsobujeme sami nepravidelným životním stylem, nedostatkem pohybu a vysokou hladinou stresu. Neléčený vysoký krevní tlak, ateroskleróza a vysoká hladina cholesterolu bývají předchůdci získaných srdečních onemocnění. Srdeční onemocnění může vzniknout v každém věku a u mužů i žen. Varovné příznaky by se neměly brát na lehkou váhu a vždy je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

Příznaky

Některé příznaky je na první pohled obtížné spojit se srdcem, ale jsou zde. Podívejte se na některé příznaky, které naznačují, jak špatně srdce pracuje, což bychom neměli podceňovat. Otoky dolních končetin Srdce funguje jako pumpa, která pumpuje krev z těla ven. Když nepracuje správně, krev se hromadí v žilách dolních končetin. Srdce již nedokáže překonat gravitaci a krev se hromadí. Tím vzniká tlak na okolní tkáně a dochází k otokům. Pokud si všimnete otoků kotníků, okamžitě vyhledejte lékaře.

Chronický kašel

Dlouhotrvající kašel je varováním, že srdce neodvádí svou práci na 100 %. V tomto případě je kašel způsoben hromaděním tekutiny v plicích; kašel, který trvá déle než šest týdnů, vyžaduje konzultaci s lékařem.

Bolest na hrudi nebo v levé paži

Bolest na hrudi, která je často spojována se srdečním infarktem, je za hrudní kostí. Muži mohou pociťovat bolest v levé paži, zatímco ženy si často stěžují na bolest obou paží a podobnou bolest v levém lokti. Náhlá silná bolest na hrudi s úzkostí a dušností je vždy akutní a vyžaduje lékařskou pomoc.

Ztráta chuti k jídlu

S postupujícím srdečním selháním se u některých lidí objevuje ztráta chuti k jídlu a snížený pocit hladu. Mohou mít menší pocit hladu nebo pociťovat častou nevolnost, což je může přimět k omezení jídla.

Pokračování na další starně