ODLOŽILA PEČICÍ PAPÍR NA ZADNÍ POLIČKU V LEDNIČCE: Až uvidíte výsledek, uděláte hned to samé

Uložte otvírák na konzervy

Pečicí papír je potažen voskem, který se přenese na čepel otvíráku a v případě znečištění ji vyčistí a navíc ji potře a tím ochrání před rzí a „promaže“ tak, aby se otevřel bez námahy.

Zabraňte vrzání dveří

Dvířka, která vrzají, protože se zadírají při zavírání a otevírání, poškrábejte pečicím papírem a zbavte se nepříjemného zvuku. Vosk z papíru obalí okraje a dvířka se budou snadněji zavírat a otevírat.

Ušetřete zahradní nářadí

Po použití očistěte zahradní nářadí tímto papírem. Kromě snadného odstranění nečistot ochrání papírový vosk kov před korozí.

Vyrazte ze zaseknutého zipu

Pokud si všimnete, že se zip na bundě nebo tašce někde zasekává, potřete ho pečicím papírem a namažte zuby! Bude jako nový.

Vyložte police v lednici

Pečicí papír je ideální na obložení poliček a zásuvek, a to i v lednici. Ochrání police, kdyby se něco vylilo, dost na to, abyste nemuseli vytírat celou lednici, stačí vyměnit papír.

Vyčistěte kovové tyče

Aby kroužky na sprchovém závěsu snadněji klouzaly, potřete tyč pečicím papírem a tímto způsobem ji namažte a otřete od prachu, který se časem bezpečně uchytil. Stejný princip čištění prachu aplikujte na tyče ve skříních a šatnách. Leštěním se opět lesknou.

Zdroj: recepty

1
2