Oblíbené produkty, které je lepší nekupovat

Kukuřičné vločky

Tato zbytečná a škodlivá potravina se u nás stala velmi populární kvůli  americkým filmům . Tam byla téměř každá snídaně podávána s cereáliemi. Problém je ale v tom, že v těchto kukuřičných lupíncích  není nic jiného než cukr . Proto je taková snídaně na rozdíl od reklamních kampaní výrobců zcela zbytečná. Marketing je takový.

Je lepší jíst pravidelnou stravu, která obsahuje  bílkoviny, tuky a sacharidy . Místo toho, abyste ráno hodili dávku cukru na koně. Tato snídaně je naprosto nenasytná, protože  glukóza opustí krev za pár hodin . A pak musíte znovu jíst.

Medvědi z marmelády

Tyto marmelády  vypadají velmi krásně , zbožňují je děti i mnoho dospělých. Jejich problémem je, že pektin, který je rostlinného původu, se k jejich výrobě používá jen zřídka. Místo toho berou želatinu , která se vyrábí z vepřových šlach.

Je lepší se  naučit dělat marmeládu sami . Věřte mi, je to velmi jednoduché a rychlé. Na internetu je spousta dobrých receptů s přírodními ingrediencemi. A nebudou chybět žádná barviva, příchutě, tuny cukru a stabilizátory.

Uzená ryba

Někteří lidé na světě se uzených produktů nevzdají, mají to tak rádi. Problém je ale v tom, že nám v obchodech často prodávají nedůstojný produkt. Takové ryby jsou ošetřeny  tekutým kouřem, formaldehydem, fenoly  a dalšími látkami. Mimochodem, mohou dobře vzít a zapomenout uvést na obalu.

Doporučujeme najít osvědčená místa, kde se ryby opravdu udí. Obvykle  zanechává stopy po hácích a lanech . Pravda, nebude to levné, ale jistě poznáte, že jíte opravdové ryby.

Krabí tyčinky

Každý má v životě okamžik, kdy si člověk uvědomí,  že v krabích tyčinkách není ani gram krabů . Bylo by hezké, kdyby byly podle výrobců z rybího filé. Ale většinou tam jsou rostlinné bílkoviny, škrob, vejce, spousta cukru, příchutí a glutaman sodný.

Nemá smysl tento produkt vůbec kupovat. Je lepší vařit si dobré ryby doma nebo jíst rybí pokrmy v provozovnách. Krabí tyčinky  bohužel nejsou levnou obdobou ryb , ale kombinací všeho, čeho byste se ve svém jídelníčku měli vyvarovat.

Při nákupu vždy přemýšlejte, zda to opravdu potřebujete…

Zdroj:vazhnoznat.com

1
2