NENECHÁVEJTE TYTO VĚCI V BLÍZKOSTI MIKROVLNY: Mohou být nebezpečné, jednou z nich je olej! DÁVEJTE POZOR!

Olej

Ohřívání čistého oleje může být pro vaši mikrovlnnou troubu velmi nebezpečné. Funguje totiž na principu vysílání elektromagnetických vln částečkami vody, které pak začnou vibrovat a zahřívat se.

Olej neobsahuje žádné částečky vody, takže jej nelze zahřát a mikrovlnka se může rozbít. Na druhou stranu máslo obsahuje určité množství vody, takže se velmi snadno rozpouští.

Pálivé papriky

Pokud dáte feferonky do mikrovlnné trouby, můžete si způsobit vážné potíže. Pálivé papričky mohou jiskřit a zapálit oheň a chemikálie, které uvolňují, mohou způsobit udušení „horkým vzduchem“ a popáleniny v očích, podobné těm, které můžeme získat od slzného plynu.

Pěnový polystyren

Tento materiál je obtížně biologicky rozložitelný a při zahřátí se pěna může roztavit a skončit v našem jídle. Také pokud je jídlo v polystyrenu velmi horké, mohlo by prorazit dno a skončit po celé mikrovlnné troubě a další práce s čištěním opravdu není žádoucí. Kromě toho, že je tato krabička hořlavá, může do woku uvolňovat chemikálie, které pak lze vyhodit.

Asijské misky na jídlo

Kdo by nemiloval asijské speciality? Když si objednáme lahodný wok, dostaneme ho stejně jako ve filmech, v roztomilých kartonových krabicích, které jsou velmi praktické. Pokud chceme velkou část woku ohřát v mikrovlnné troubě, měli bychom jídlo ještě přemístit do jiné nádoby.

Nic

Pokud chcete svou mikrovlnnou troubu zachránit, nezapínejte ji, když je prázdná. Ačkoli to zní banálně, pouhé jedno stisknutí tlačítka může troubu poškodit.

Mikrovlnka totiž funguje na principu vysílání elektromagnetických vln částečkami vody, které pak začnou vibrovat a ohřívat tak pokrm. Pokud je mikrovlnná trouba prázdná, nic nemůže absorbovat vlny a mikrovlnná trouba se může spálit.

1
2