NENECHÁVEJTE TYTO VĚCI V BLÍZKOSTI MIKROVLNY: Mohou být nebezpečné, jednou z nich je olej! DÁVEJTE POZOR!

Jsou vzácné chvíle, kdy si stihneme jídlo připravit, sednout si ke stolu a vychutnat si ho. Zde nastupuje ten nejlepší přítel v přípravě rychlých jídel – mikrovlnná trouba, která na poslední chvíli slouží jako zachránce, když potřebujeme jídlo ohřát a ušetřit drahocenný čas.

Přestože je tento domácí spotřebič velmi užitečný, víme, že do něj nesmíme dávat určité materiály. Do mikrovlnné trouby nepatří například kovy, polystyren nebo plast, protože bychom ji mohli zničit nebo zapálit.

Abychom se vyvarovali chyb, které by nás mohly stát mikrovlnné trouby, sepsali jsme seznam věcí, které by do mikrovlnné trouby nikdy neměly jít.

Hliníková fólie

Vnitřek mikrovlnky funguje jako zrcadlo. Kov uvnitř trouby odráží rádiové vlny, které vyzařují elektromagnetickou energii a zahřívá předmět, který do ní vložíte. Když vložíte hliníkovou fólii do mikrovlnné trouby, vlny se odrazí od předmětu, což způsobí, že alobal rychle spálí a vznítí.

Ostatní kovy

Ať už jde o alobal, lžíci, vidličku nebo nůž, talíře a šálky se stříbrným nebo zlatým zdobením, pravidlo je stejné – nedávejte je do mikrovlnky. Kov během ohřevu nebo vaření v mikrovlnné troubě okamžitě způsobí jiskry, které mohou zapálit potraviny a obaly a poškodit troubu.

Papírové pytlíky

Příprava popcornu v mikrovlnné troubě je rychlá a praktická. Jenže papírový sáček, ve kterém jsou zabaleny, ač vypadá jako obyčejný, není ani podobný. Totiž obyčejné papírové sáčky, jako jsou ty, ve kterých kupujeme pekařské výrobky nebo potraviny, jsou vyrobeny z papíru, který byl ošetřen chemikáliemi a lepidlem.

Během zahřívání se chemikálie vypařují a mohou být toxické. Stejně tak se papír může při delším zahřívání vznítit.

Pokračování na další straně